Смачний льодяник замість болючого тесту: вибір очевидний

13 Липня 2023 5:05 Поділитися

Цукерка для дитини в якості нагороди за хорошу поведінку — прийом, певне, знайомий всім батькам здавна. Але сьогодні солодощі  набули нового сенсу — вони стали «діагностами».

Основними симптомами інфекцій верхніх дихальних шляхів є біль у горлі, першіння, почервоніння. Серед лікарських засобів, що застосовують для полегшення проявів хвороби, — льодяники для розсмоктування (Стрепсілс, Септолете, Тантум верде), які, окрім вираженого місцевого терапевтичного ефекту, є зручним способом доставки діючої речовини у вогнище хвороби, до того ж приємним на смак.

Мазок з горла для визначення типу захворювання та забір зразків слини для проведення кількісної полімеразної ланцюгової реакції (КПЦР) — популярні сьогодні діагностичні методи при хворобах верхніх дихальних шляхів. Та ми знаємо, що разом з хворобами існує проблема взяття аналізів для їх діагностики. Якщо дорослі ще стримують емоції при заборі, то от зуміти вговорити дитину відкрити ротика, щоб взяти «неприємний» аналіз, — завдання найвищого рівня складності та витримки для будь-кого з батьків.

«То чому ж не створити тест, який був би зручним у використанні і не залякував своєю методикою?», — подумали вчені та винайшли льодяник на паличці! Так, вам не почулося: цукерка стала таким собі «незвичайним» тестером, що прийдеться «до смаку» не лише дітям, а й дорослим.

Нещодавно проведено перше дослідження нового пристрою для забору слини CandyCollect на людях. На перший погляд, цей медичний виріб схожий на більшість льодяників, за винятком палички, схожої на ложку, із спіралеподібною канавкою, висіченою на вершині. Цей сплющений кінець покритий ізомальтовим покриттям, що дозволяє слині легко стікати в жолобок, коли льодяник з’їдається.

Новий пристрій порівняли з комерційно доступними методами діагностики, шо використовувалися для виявлення штамів Streptococcus mutans і Staphylococcus aureus. У результаті дійшли висновку, що патогенні бактерії змогли виявити за допомогою одного чи декількох доступних діагностичних методів. На противагу їм пристрій CandyCollect показав 100% точність і співпадіння з контрольними даними, що не потребувало додаткових тестувань. Вченим вдалося довести, що «розумний» льодяник може захоплювати бактерії з ротової порожнини та горла і зберігати свою стабільність протягом року. Науковці вже заявляють про великий потенціал винайденого зручного діагностичного тесту в майбутньому й щодо інших штамів патогенних бактерій.

Смачні тести-цукерки, безперечно, — приємний спосіб здати потрібний аналіз, що підтвердять і дорослі, і діти (Wan-chen T. et al., 2023).

Пресслужба «Щотижневика АПТЕКА»

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті