30 грудня у МОЗ Ілля Ємець представив деяких з новопризначених галузі охорони здоров’я: Сергія Копитова, заступника міністра, Сергія Риженка, голову Державної санітарно-епідеміологічної служби України та Олександра Федька, голову Державної служби України з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та іншим соціально небезпечним захворюванням. Очільник міністерства побажав їм плідної роботи та висловив сподівання на те, що новопризначені керівники виправдають себе на довірених їм високих посадах.
Нагадаємо, що 28 грудня Президент України призначив заступників міністра охорони здоров’я та голів Державної служби з лікарських препаратів і контролю за наркотиками, Державної санітарно-епідеміологічної служби України, Державної служби України з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та іншим соціально небезпечним захворюванням.
Так, першим заступником міністра охорони здоров’я став Олександр Аніщенко, 1950 р. народження. Він закінчив Донецький державний медичний інститут у 1974 р. за фахом «лікар-педіатр», наукових ступенів та вчених звань не має, вільно володіє українською, російською, французькою мовами. Трудовий шлях перший заступник міністра розпочав у терапевтичному відділенні міської лікарні № 1, м. Донецьк на посаді середнього медичного працівника. Після закінчення Донецького державного медичного інституту та проходження інтернатури працював педіатром у міській лікарні № 11, м. Донецьк. З 1976 р. О. Аніщенко поступає на роботу до міської дитячої лікарні № 5, м. Донецьк на посаду дільничного лікаря-педіатра, пізніше він — лікар ортопед-травматолог і, нарешті, — головний лікар.
У 2003–2005 рр. О. Аніщенко стає начальником Управління охорони здоров’я Донецької облдержадміністрації, у 2005–2006 рр. — головним лікарем міської дитячої клінічної лікарні № 5, м. Донецьк. З 2006 р. і до останнього часу перший заступник міністра працював начальником Управління охорони здоров’я Донецької облдержадміністрації.
Сергій Копитов, заступник міністра охорони здоров’я, народився у 1954 р. Закінчив Дніпропетровський державний університет, за спеціальністю економіка праці, має кваліфікацію економіста.
У різні роки С. Копитов отримав заохочення від Президента України, почесну грамоту Міністерства фінансів України, має звання «Заслужений економіст України», нагороджений почесною грамотою Верховної Ради України, почесною грамотою Державного казначейства України та орденом «За заслуги» III ступеня. Має третій ранг державного службовця.
Трудову діяльність розпочав у 1971 р. вантажником Керченського заводу будівельних матеріалів. З 1972 по 1974 р. проходив службу в армії. В 1974 р. С. Копитов вступив до Дніпропетровського державного університету, який закінчив у 1980 р. З 1980 по 1997 р. працював у Дніпропетровському обласному фінансовому управлінні, спочатку старшим економістом, пізніше — начальником відділу і, нарешті, заступником начальника управління. У 1997–2003 рр. С. Копитов працював начальником Управління Державного казначейства у Дніпропетровській області, у 2003–2007 рр. — заступником голови Державного казначейства України, начальником Управління Державного казначейства в м. Києві. У 2007–2008 рр. він — заступник міністра внутрішніх справ України, директор Департаменту фінансових ресурсів та бухгалтерського обліку МВС України. У 2008 р. С. Копитов — директор Департаменту фінансових ресурсів та бухгалтерського обліку МВС України, пізніше — директор Департаменту фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку МВС України. Цю посаду він обіймав до останнього часу.
Олексій Соловйов очолив Державну службу з лікарських препаратів і контролю за наркотиками. До цього призначення О. Соловйов займав посаду голови Державної інспекції з контролю якості лікарських засобів Міністерства охорони здоров’я України. Нагадаємо, що Указом Президента України № 1085/2010 «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади» було створено Державну службу України з лікарських препаратів і контролю за наркотиками шляхом реорганізації Державної інспекції з контролю якості лікарських засобів Міністерства охорони здоров’я України та Державного комітету України з питань контролю за наркотиками.
Сергій Риженко народився в 1963 р. в місті Корсунь-Шевченківський Черкаської області у сім’ї службовця. Закінчив Дніпропетровський медичний інститут, після чого працював в управлінні охорони здоров’я Дніпропетровського міськвиконкому, головним лікарем Дніпропетровської міської клінічної лікарні № 7. З 1 жовтня 1999 р. по 28 липня 2010 р. обіймав посаду головного державного санітарного лікаря Дніпропетровської області.
С. Риженко — професор, доктор медичних наук та заслужений лікар України. Він є автором більше ніж 180 наукових публікацій, у тому числі 4 монографій, книг з історії становлення і розвитку держсанепідслужби Дніпропетровщини, а також історії створення бактеріологічної зброї.
Коментарі
Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим