Держлікслужба пропонує встановити нову вимогу до діяльності аптечних пунктів

8 вересня 2023 р. Державною службою України з лікарських засобів та контролю за наркотиками (Держлікслужба) оприлюднено для громадського обговорення проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до постанов Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2016 р. № 929 та від 27 лютого 2019 р. № 136 щодо удосконалення забезпечення доступу населення до лікарських засобів та медичних виробів, які реімбурсуються» (далі — проєкт постанови). Зауважимо, що 03.05.2023 р. Держлікслужбою вже оприлюднено подібний проєкт документа.

Проєктом постанови запропоновано внести зміни до:

  • Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів);
  • Порядку укладення, зміни та припинення договору про реімбурсацію.

Запропонованими змінами до вказаних нормативно-правових актів заплановано зобов’язати ліцензіатів, аптеки та/або аптечні пункти яких розміщені у приміщенні та на території лікувально-профілактичного закладу, укласти договір про реімбурсацію з Національною службою здоров’я України. Це необхідно для забезпечення відпуску споживачам з таких аптечних закладів ліків та/або медичних виробів, згідно з умовами укладеного договору на реімбурсацію в межах програми медичних гарантій.

У разі прийняття документа він набуде чинності з 01.01.2024 р.

Пресслужба «Щотижневика АПТЕКА»

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

карина 14.09.2023 1:36
Укласти договір,не значить відпускати ліки по реімбурсації,Треба зобов*язати ще й виконувати договір,

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті