Визначення кількості ліків для відпуску відповідно до своїх знань та інші польські нововведення

15 Травня 2024 2:24 Поділитися

У Польщі запроваджують важливі зміни до правил відпуску за рецептами в аптеках. Проєкт наказу (Projekt z dnia 2.05.2024 r.) з цього приводу винесли на громадське обговорення 6 травня. Передбачено, що він набуде чинності через 14 днів з дня оприлюднення. Новий нормативний акт має на меті запровадити більш ліберальне тлумачення правил щодо визначення кількості лікарських засобів для відпуску. Із відповідним переналаштуванням алгоритмів електронної платформи Р1 аптеки буде позбавлено проблем із повідомленнями про помилки.

Так, Електронна платформа для збору, аналізу та обміну цифровими ресурсами про медичні події (Р1) з 1 березня розраховує кількість ліків до відпуску. Вона «використовує алгоритм, що базується на періоді лікування, методі дозування та кількості (ліків) в упаковці, — пояснює міністерство охорони здоров’я Польщі. — Це створює проблему щодо невідповідності кількості призначеного препарату та кількості, розрахованої за критеріями алгоритму. Таке функціонування платформи P1 після 1 березня 2024 р. є звичним, що змушує операторів зменшувати кількість препарату для відпуску… Як наслідок, пацієнт отримує призначений лікарський засіб у кількості, недостатній для проведення рекомендованої терапії».

Три основні зміни

4 упаковки замість 2. Нові правила передбачають, що у разі відсутності ясності щодо призначеного режиму лікування (у рецепті він не зазначений зовсім або викладений неправильно чи нерозбірливо) можна відпустити продукт у кількості, що відповідає 4 (а не 2, як зараз) найменшим упаковкам, що зазначено в переліку для реімбурсації (якщо продукт підлягає відшкодуванню) або доступних на території Республіки Польща. Ця зміна стосується як лікарських засобів, так і медичних виробів та продуктів харчування спеціального призначення.

Зазначають, що це положення не поширюватиметься на ліки, що містять психотропні речовини або наркотичні засоби. У них режим дозування повинен бути призначений відповідно до положень закону про протидію наркоманії (ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii).

Зміни щодо можливості відпуску ліків понад 4 упаковки, якщо не вказано метод дозування, стосуються лікарських засобів для зовнішнього застосування та медичних виробів для діагностики in vitro. Так, продукти можуть бути відпущені в повній кількості, передбаченій рецептом, якщо у ньому зазначено частоту використання продукту.

Можна відпустити найбільшу кількість, а не найменшу. Нові правила також передбачають, що якщо зазначені в рецепті кількість упаковок, одиниць дозування та сили дії лікарського засобу з одного боку і передбачений спосіб дозування — з іншого, не співпадають, можна відпустити більшу кількість. Нагадаємо, чинна в Польщі норма дозволяє випускати найменшу кількість лікарського засобу, медичного виробу та продукту харчування.

Дозволено визначати кількість на основі власних знань. Якщо лікар не вказав у рецепті силу дії та кількість препарату, фармацевт має відпустити найменшу упаковку, вартість якої відшкодовується, у найнижчому дозуванні. Натомість проєктом запропоновано, щоб у таких випадках, а також якщо зазначені параметри вказано нерозбірливо чи неправильно, при відпуску їх можна визначити на основі своїх знань.

Протягом 10 днів, тобто до 16 травня, міністерство збирає зауваження до зазначеного проєкту.

За матеріалами legislacja.gov.pl, cowzdrowiu.pl

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті