Урядом внесено зміни в Порядок бронювання працівників

10 Червня 2024 11:31 Поділитися

Кабінетом Міністрів України (КМУ) прийнято постанову від 05.06.2024 р. № 650, якою внесено зміни до Порядку бронювання військовозобов’язаних за списком військовозобов’язаних під час дії воєнного стану (далі — Порядок), що затверджений постановою КМУ від 27.01.2023 р. № 76.  Зміни набули чинності 8 червня у зв’язку з опублікуванням в газеті «Урядовий кур’єр» від 08.06.2024 р. № 117.

Змінами передбачено надання 1 року відстрочки працівникам підприємств, які є критично важливими для функціонування економіки, забезпечення потреб Збройних сил України (ЗСУ), інших військових формувань — на строк дії контракту (договору) на поставку товарів, виконання робіт і надання послуг, потрібних для забезпечення потреб ЗСУ, військових частин (в/ч).

Військовозобов’язані таких підприємств підлягають бронюванню незалежно від військового звання, віку та військово-облікової спеціальності.

Зафіксовано дату для визначення загальної бази військовозобов’язаних на підприємствах для подальшого бронювання ключових працівників — 18 травня 2024 р.

При цьому відстрочки від призову, які були надані військовозобов’язаним рішеннями Міністерства економіки України до набрання чинності  постановою № 650, залишаються чинними протягом строку, на який вони надані.

На виконання Закону України від 11.04.2024 р. № 3633 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку» в Порядок внесено положення щодо бронювання кінцевих бенефіціарних власників підприємств, які не є їх працівниками.

Також бронюванню підлягають всі військовозобов’язані:
  • члени наглядових рад суб’єктів господарювання, що мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави і вартість активів яких за даними останньої фінансової звітності або річний розмір чистого доходу яких перевищує 200 млн. грн., а також особливо важливих для економіки підприємств, вартість активів яких за даними останньої фінансової звітності перевищує 2 млрд. грн. або річний розмір чистого доходу яких перевищує 1,5 млрд.грн.;
  • які займають посади протезистів-ортезистів, техніків-протезистів-ортезистів, інженерів-технологів-протезистів, інженерів-протезистів, механіків протезно-ортопедичних виробів, за умови виконання ними не менш як 50 відсотків норми робочого часу протягом останніх трьох
    місяців, що передують даті подання списку, з відповідним обґрунтуванням.

Дійсність відстрочки

У разі переведення військовозобов’язаного працівника на іншу посаду або звільнення з подальшим призначенням на іншу посаду на цьому ж підприємстві, надана йому відстрочка від призову залишатиметься дійсною.

Змінами передбачена можливість подання списків військовозобов’язаних через Єдиний державний вебпортал електронних послуг («Портал Дія»).

Не застосовуватимуться обмеження щодо кількості військовозобов’язаних, які підлягають бронюванню, до:

  • підприємств паливно-енергетичного комплексу та їх підрядних організацій, діяльність яких спрямована на безперебійне функціонування об’єднаної енергетичної та газотранспортної систем, перелік яких затверджується Міністерством енергетики України;
  • підприємств, які визначені Міністерством з питань стратегічних галузей промисловості України критично важливими для функціонування економіки в особливий період у сфері оборонно-промислового комплексу;
  • підприємств, що забезпечують надання послуг і виконання робіт з експлуатації та комплексного обслуговування майна органів державної влади, а також здійснюють утримання і обслуговування об’єктів, які входять до державної системи запасних пунктів управління, які є критично важливими для функціонування національної економіки та ін.

У разі наявності сумніву щодо інформації, наданої підприємством, у списку військовозобов’язаних, які пропонуються до бронювання, та довідці про кількість військовозобов’язаних, що працюють, або відповідності облікових даних військовозобов’язаних їх військово-обліковим документам, орган, що ухвалив рішення про визнання його критично важливим для функціонування економіки, зможе запросити документальне підтвердження наданих підприємством відомостей.

Пресслужба «Щотижневика АПТЕКА»

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті