У Великобританії в інструкції місцевих кортикостероїдів додадуть попередження

11 Червня 2024 11:09 Поділитися

Агенція з регулювання лікарських засобів і медичних виробів Великобританії (UK Medicines and Healthcare products Regulatory Agency — MHRA) повідомила про отримання протягом 2 років 267 повідомлень про реакцію відміни місцевих кортикостероїдів (РВМК).

Симптоми РВМК можуть включати інтенсивне почервоніння, поколювання та печіння шкіри, які можуть поширюватися за межі початкової зони лікування. Ризик цих та інших серйозних реакцій зростає при тривалому застосуванні стероїдних продуктів з більшою силою. Як нагадала MHRA, кортикостероїди для застосування у дерматології розрізняють залежно від активності:

 • з низькою активністю (наприклад гідрокортизон);
 • помірно активні (наприклад клобетазон);
 • активні (наприклад бетаметазон);
 • високоактивні (наприклад клобетазол).

Для ефективного лікування слід використовувати місцевий стероїд із найнижчою ефективністю, і це може означати використання різних продуктів для різних ділянок тіла.

Нові позначки

Протягом наступного року стероїди для місцевого застосування будуть позначені відповідно до сили дії, щоб допомогти правильно вибрати та спростити консультування в аптеці пацієнтів, яким потрібні препарати різної сили дії. Використовуватимуться наступні позначки:

 • з низькою активністю (mild steroid);
 • помірно активний (moderate steroid);
 • активний (trong steroid);
 • високоактивний (very strong steroid).

Стадії перебігу РВМК

Хоча РВМК все ще залишаються недостатньо вивченими, на сьогодні є докази того, що вони зазвичай розвиваються в 4 стадії:

 1. Через кілька днів (зазвичай) після припинення застосування з’являється пекучий висип з ексудативним почервонінням, який може поширюватися на необроблені ділянки.
 2. Шкіра стає сухою та свербить з лущенням.
 3. Підвищується чутливість шкіри, і протягом відновного періоду можуть виникати періодичні загострення.
 4. Шкіра поступово відновлюється, але цей процес може затягнутися.

Важливість повідомлень

Щороку виписується понад 11 млн рецептів на місцеві стероїди. Згідно з наявними даними, РВМК залишаються рідкісними, однак їх частоту неможливо підтвердити через невизначеність щодо недостатнього повідомлення про побічні реакції та кількості пацієнтів, які отримували повторні рецепти.

Щоб краще впоратися із побічною дією, медичних працівників, пацієнтів і осіб, які доглядають за ними, просять подавати звіти за схемою жовтої картки (Yellow Card scheme).

За матеріалами www.gov.uk

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті