Як дистанційно отримати е-рецепт на ліки з програми реімбурсації?

13 Червня 2024 12:16 Поділитися

Національна служба здоров’я України (НСЗУ) нагадує, що пацієнтам не обов’язково щоразу відвідувати лікаря для отримання повторного рецепта на «Доступні ліки». Перевага електронного рецепта (е-рецепт) в тому, що його можна отримувати дистанційно.

Для цього потрібно завчасно домовитися зі своїм сімейним лікарем, терапевтом або педіатром дитини про можливість отримати е-рецепт без повторного візиту. Також слід погодити спосіб дистанційного зв’язку та уточнити, у який час краще телефонувати чи писати.

Водночас хворому варто контролювати кількість лікарського засобу, який залишається, та зв’язатися із лікарем до того, як ліки закінчаться:

  • за 7 днів, якщо попередній рецепт розрахований на 21 і більше днів;
  • за 3 дні, якщо препарату в попередньому рецепті вистачить менш ніж на 21 день.

Коли лікар виписує е-рецепт на «Доступні ліки», то на прохання пацієнта може роздрукувати цей рецепт у вигляді інформаційної пам’ятки. Інформаційна пам’ятка містить, зокрема:

  1. Номер рецепта.
  2. Код підтвердження (у разі, якщо декларація з номером телефону, то код прийде в СМС. Якщо без номера, то роздрукується на інформаційній пам’ятці).
  3. Інформацію про виписані ліки.
  4. Інформацію про спосіб застосування.

Щоб отримати препарати з програми реімбурсації, хворі з роздрукованою пам’яткою мають звернутися до будь-якої аптеки, яка бере участь у програмі. Зазвичай такі аптеки мають на дверях наліпку «Тут є «Доступні ліки» та «+Інсуліни».

Важливо: на тимчасово окупованих територіях та в зоні бойових дій лікар може виписати як електронний, так і паперовий рецепт — він так само дійсний в аптеці.

Знайти аптеку з договором із НСЗУ можна через:

– контакт-центр НСЗУ за номером 16-77. Оператор підкаже, де найближча аптека, яка має договір та відпускає ліки за необхідним напрямом;

дашборд на сайті НСЗУ «Електронна карта місць відпуску лікарських засобів за еРецептом». У меню зліва оберіть населений пункт та потрібний напрям з програми реімбурсації. На дашборді відобразяться аптеки, які відповідають введеному запиту, з адресами та контактами. НСЗУ також радить попередньо зателефонувати в аптеку та уточнити, чи є в наявності потрібний лікарський засіб;

чат-бот «Спитай Гриця». Слід виконати вказівки чат-бота і він підкаже, де знаходиться найближча аптека.

Докладніше про те, як працює програма реімбурсації, можна прочитати в гіді з програми «Доступні ліки» для пацієнта за посиланням.

Пресслужба «Щотижневика АПТЕКА»,
за матеріалами nszu.gov.ua

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті