У МОЗ представили проєкт концепції розвитку фармацевтичної освіти в Україні

У Міністерстві охорони здоров’я (МОЗ) презентували проєкт концепції розвитку фармацевтичної освіти в Україні (далі — проєкт концепції), розроблений групою експертів відомства за напрямом «Фармація. Клінічна фармація. Клінічна фармакологія» відповідно до сучасних стандартів та досвіду країн Європейського Союзу (ЄС). Презентація та обговорення проєкту концепції відбулися за участю міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, представників управління медичних кадрів, освіти і науки МОЗ та керівників закладів вищої освіти, в яких здійснюється підготовка фармацевтів. «І хоча загалом підготовка фармацевтів в Україні відповідає вимогам Директиви Європейського парламенту і ради 2005/36/ЄС від 07.09.2005 р. про визнання професійних кваліфікацій і гармонізована з Європейською рамкою кваліфікації (2017 р.) у частині тривалості підготовки, переліку обов’язкових освітніх компонентів та переліку компетентностей, вона одночасно потребує певних змін», — повідомили в Міністерстві.

Концепція окреслює кілька проблем сфери фармацевтичної освіти, які слід розв’язати:

  • визначення потреби у фармацевтичних кадрах;
  • підвищення якості фармацевтичної освіти;
  • розвиток наукових досліджень у галузі фармації;
  • міжнародне співробітництво та обмін досвідом;
  • розбудова академічної культури та доброчесності.

У МОЗ переконані, що розв’язати кадрову проблему допоможе напрацювання методики визначення потреби у фармацевтичних кадрах та обсягів їхньої підготовки. Така методика має враховувати регіональні особливості, потреби сільської місцевості та необхідність відновлення країни в повоєнний час. Крім того, планується створення єдиного державного реєстру фармацевтичних працівників як складової Реєстру людських ресурсів сфери охорони здоров’я.

Підвищувати якість фармацевтичної освіти планують завдяки постійному перегляду та оновленню її змісту, створенню галузевої системи кваліфікацій фармацевтичних працівників. Крім того, постійно здійснюватиметься моніторинг вимог щодо знань, умінь, навичок фармацевтичних працівників у Європі й світі та їхнє впровадження в Україні.

Розвиток наукових досліджень неможливий без мотивації та залучення молодих вчених та студентства. Таку мотивацію може забезпечити, зокрема, залучення грантів для виконання науково-дослідних робіт. Це, зі свого боку, стане основою для міжнародного співробітництва та обміну досвідом.

Одним із ключових кроків, закладених у проєкт концепції, є поступовий перехід від підготовки магістрів фармації за спеціалізацією «Фармація» за заочною формою до підготовки за дуальною формою. Така зміна вже передбачена стандартом вищої освіти для спеціалізації «Промислова фармація». Слід зазначити, що дуальна форма здобуття вищої освіти є звичною для європейських освітніх практик і, що важливо, передбачає навчання на робочому місці та набуття необхідних компетентностей в обсязі від 25 до 60% загального обсягу освітньої програми.

Найближчим часом остаточну версію проєкту концепції представлять на колегії МОЗ та в разі схвалення — оприлюднять для широкого ознайомлення.

Пресслужба «Щотижневика АПТЕКА»

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті