Запровадження ОМТ — один із пріоритетів розвитку медичної галузі. Голова Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький нагадав, що у 2019 р. розроблено «дорожню мапу» впровадження ОМТ, створений департамент ОМТ ДП «Державний експертний центр МОЗ України» (ДЕЦ), у 2020 р. Уряд затвердив порядок проведення такої оцінки. За цей час до ДЕЦ подали 137 заявок на проведення ОМТ, 108 лікарських засобів отримали висновки та рекомендації. З них 38% — рекомендації щодо доцільності закупівлі за процедурою договорів керованого доступу (ДКД). Наразі підписано 19 ДКД, зокрема на закупівлю препаратів для лікування пацієнтів з орфанними захворюваннями.
Голова ради Громадської спілки «Орфанні захворювання України» Тетяна Кулеша, зі свого боку, відмітила не тільки позитивні зрушення, а й проблемні моменти, які досі лишаються невирішеними. За її словами, на рівні МОЗ України існують такі труднощі:
- головна проблема — відсутність або обмежене фінансування;
- немає прозорості у впровадженні ОМТ — від включення до Національного переліку лікарських засобів до проведення та дотримання процедур ДКД;
- відсутні чіткі критерії щодо черговості розгляду препаратів, які мають пройти ОМТ;
- не визначено терміни від отримання висновку ОМТ до початку переговорної процедури щодо ДКД;
- відсутнє залучення пацієнтів до процесу ухвалення рішень.
Протягом 2 днів Форуму учасники обговорили наступні важливі кроки розвитку ОМТ: правові аспекти розвитку ОМТ, етапи створення незалежної агенції з ОМТ, проведення ОМТ на медичні вироби, госпітальної ОМТ. «Приємно було почути від наших міжнародних партнерів про те, що навіть повномасштабна війна не зупинила прогресу України у впровадженні цього механізму… Наш Комітет від початку каденції Верховної Ради України повністю підтримує ініціативу щодо впровадження механізму ОМТ в Україні. Впевнений, що цей механізм дозволить нам правильно визначати пріоритети в медичній галузі та ефективно використовувати бюджетні кошти», — додав М. Радуцький.
Детальніше про перебіг Форуму читайте найближчим часом на нашому сайті та сторінках «Щотижневика АПТЕКА» — інформаційного партнера заходу.
Захід підтримується міжнародним проєктом технічної допомоги Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Безпечні, доступні та ефективні ліки для українців» (SAFEMed).
Пресслужба «Щотижневика АПТЕКА»
Коментарі
Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим