Як вибори в США можуть позначитися на фармринку?

13 Листопада 2024 10:15 Поділитися

6 листопада 2024 р. перемогу на президентських виборах у США здобув кандидат від Республіканської партії Дональд Трамп. Що це може означати для фармацевтичної індустрії США — одного з найбільших фармацевтичних ринків світу?

Щодо деяких реакцій індустрії генеральний директор Асоціації дослідників та виробників фармацевтичної продукції США (Pharmaceutical Research and Manufacturers of America — PhRMA) Стівен Дж. Убл (Stephen J. Ubl) привітав новообраного президента з перемогою та висловив надію на плідну співпрацю з метою продовження успіхів, досягнутих його адміністрацією під час першого терміну. Зокрема, одним із завдань було приборкання зловживань менеджерів фармацевтичної допомоги (pharmacy benefit managers — PBM)* і забезпечення того, щоб більше знижок, про які вони домовилися, отримували пацієнти. «Ми також прагнемо співпрацювати з його адміністрацією для подальшого зміцнення нашої інноваційної екосистеми, яка дозволить США стати світовим лідером у розвитку медицини», — зазначив С. Убл у пресрелізі.

Слід зазначити, шо концепцію програми щодо охорони здоров’я новообраного президента ще не було представлено, але аналітики вже роблять свої припущення.

Одне із ключових питань стосується майбутнього Закону про зниження інфляції (Inflation Reduction Act — IRA), прийнятого у 2022 р. Відповідно до певних положень цього закону федеральна програма Medicare уповноважується вести переговори щодо цін на деякі дороговартісні рецептурні лікарські засоби. Багато політиків-республіканців виступали проти такої ініціативи. Тож аналітики припускають, що за президентства Д. Трампа IRA, імовірно, не розширюватиметься. Утім, під час першої каденції політик виступав за зниження цін на препарати, тому він може підтримати збереження повноважень Medicare вести переговори щодо цін.

Крім того, Д. Трамп давно виступав проти Закону про доступне лікування (Affordable Care Act — ACA), відомого також як Obamacare, але досі не запропонував конкретної заміни. Аналітики припускають, що новообраний президент може знову спробувати замінити ACA або ж зосередитися на більш поступових змінах.

Потенційним кандидатом на посаду міністра охорони здоров’я і соціальних служб може стати Роберт Ф. Кеннеді-молодший. У разі призначення він може запровадити суворіші процеси перевірки лікарських засобів і посилити контроль за фінансуванням галузі. Він також висловлювався на користь того, що в Управлінні з контролю за якістю харчових продуктів та лікарських засобів (Food and Drug Administration — FDA) є відділи, які «мають піти».

Аналітики також висловлюють припущення, що обрання президентом республіканця може позитивно вплинути на ринок злиттів та поглинань. Втручання Федеральної торгової комісії (Federal Trade Commission), імовірно, загалом буде меншим.

За матеріалами www.fiercepharma.com,
www.biopharmadive.com, www.biospace.com, www.thehill.com

*PBM є посередниками між фармацевтичними, страховими компаніями та аптеками. Виробники зазвичай встановлюють ціни за прейскурантом, але потім домовляються про поступки та знижки з посередниками, такими як PBM.

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті