Наказом Міністерства охорони здоров’я (МОЗ) України від 06.01.2025 р. № 36 затверджено переліки граничних оптово-відпускних цін на лікарські засоби та медичні вироби, які підлягають реімбурсації за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення, станом на 1 січня 2025 р.
У зв’язку з цим визнано таким, що втратив чинність, наказ МОЗ України від 05.07.2024 р. № 1172, яким затверджено попередні переліки граничних цін.
Перелік граничних оптово-відпускних цін на лікарські засоби, які підлягають реімбурсації, складається з 3 частин:
1) лікарські засоби, окрім препаратів інсуліну та комбінованих лікарських засобів, до яких увійшли 84 позиції препаратів, що стосуються таких нозологій, як:
- серцево-судинні та цереброваскулярні захворювання — 23 позиції;
- цукровий діабет — 5 позицій;
- нецукровий діабет — 3 позиції;
- хронічні хвороби нижніх дихальних шляхів — 8 позицій;
- розлади психіки та поведінки, епілепсія — 27 позицій;
- хвороба Паркінсона — 3 позиції;
- лікарські засоби для осіб у посттрансплантаційний період — 11 позицій;
- препарати для лікування болю та надання паліативної допомоги — 4 позиції;
2) препарати інсуліну для лікування цукрового діабету — 29 позицій;
3) комбіновані лікарські засоби — 4 позиції.
Зі свого боку, Перелік граничних оптово-відпускних цін на медичні вироби, які підлягають реімбурсації, містить 1 позицію тест-смужок для глюкометрів.
Нагадаємо, для формування переліків лікарських засобів та переліку медичних виробів, які підлягають реімбурсації за торговельними назвами, Національна служба здоров’я України (НСЗУ) з дня оприлюднення вищезазначених переліків має протягом 3 робочих днів розмістити на своєму сайті оголошення про формування цих переліків.
Для внесення лікарських засобів та медичних виробів до відповідних переліків реімбурсації заявники подаватимуть протягом 10 робочих днів з дня опублікування оголошення до НСЗУ в електронній формі такі документи:
1) заяву, складену за формою, визначеною в оголошенні НСЗУ. Детальну інформацію, що має містити заява, дивіться в п. 15 та 151 Порядку реімбурсації лікарських засобів та медичних виробів;
2) засвідчену в установленому законодавством порядку копію виданої власником реєстраційного посвідчення на лікарський засіб довіреності або копію виданої виробником медичного виробу довіреності, яка підтверджує повноваження його уповноваженого представника щодо подання до НСЗУ документів, з перекладом українською мовою в разі її складення іноземною мовою;
3) зобов’язання щодо здійснення постачання лікарського засобу або медичного виробу в Україну протягом заявленого строку за ціною, зазначеною в переліку реімбурсації, за формою, визначеною в оголошенні НСЗУ;
4) зобов’язання щодо забезпечення безперебійної наявності лікарського засобу або медичного виробу на території України протягом строку дії переліків реімбурсації, за формою, визначеною в оголошенні НСЗУ.
Подані документи розглядатимуться НСЗУ протягом 7 робочих днів з дня закінчення прийому заявок. Після цього НСЗУ має опублікувати на своєму офіційному вебсайті попередні результати щодо включення лікарських засобів та медичних виробів до переліків реімбурсації.
З дня їх оприлюднення заявники протягом 5 робочих днів зможуть звернутися до НСЗУ щодо зниження оптово-відпускної ціни, якщо:
- оптово-відпускна ціна такого препарату, яка в перерахунку на добову дозу дорівнює оптово-відпускній ціні за добову дозу лікарського засобу (для комбінованого препарату — у перерахунку за форму випуску або первинну упаковку дорівнює оптово-відпускній ціні за форму випуску або первинну упаковку), не перевищує більш ніж на 10% попередньо опублікований розмір такої ціни;
- оптово-відпускна ціна упаковки (у перерахунку на одиницю медичного виробу в упаковці) медичного виробу не перевищує більш ніж на 10% попередньо опублікований розмір такої ціни.
Також у цей період можна звертатися до НСЗУ в разі виявлення технічної помилки в попередніх результатах для її виправлення (крім помилки щодо розміру оптово-відпускної ціни лікарського засобу або медичного виробу).
Після завершення 5-денного строку прийому звернень щодо технічних помилок чи зниження цін НСЗУ ще протягом 5 робочих днів розглядатиме надані заявниками документи та подаватиме до МОЗ пропозиції щодо включення торговельних назв лікарських засобів та медичних виробів до відповідних переліків реімбурсації.
На підставі отриманих пропозицій МОЗ ухвалюватиме рішення про їх включення до цих переліків та їх оприлюднення на офіційному вебсайті відомства і Єдиному державному вебпорталі відкритих даних.
Звертаємо увагу, що йдеться про формування переліків на заміну тих переліків, що наразі затверджені наказом МОЗ України від 04.09.2024 р. № 1537 «Про затвердження Переліків лікарських засобів і медичних виробів, які підлягають реімбурсації за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення, станом на 23 серпня 2024 р.».
Без змін залишається Перелік лікарських засобів, які підлягають реімбурсації за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення, станом на 23 грудня 2024 р., що затверджений наказом МОЗ України від 25.12.2024 р. № 2148, та який включає додаткові:
- лікарські засоби, крім препаратів інсуліну та комбінованих лікарських засобів, — 29 позицій.
- комбіновані лікарські засоби — 23 позиції.
Пресслужба «Щотижневика АПТЕКА»
Коментарі
Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим