МОЗ запропонувало запровадити національний каталог цін на ліки — Комітет підтримав

10 Лютого 2025 9:18 Поділитися

10 лютого ввечері відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування (далі — Комітет). За результатами розгляду законопроєкту № 11493 щодо особливостей державної реєстрації ліків, які можуть закуповуватися особою, уповноваженою на здійснення закупівель у сфері охорони здоров’я, Комітет ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді України ухвалити його в другому читанні та в цілому.

Представляючи пропозиції до законопроєкту № 11493 до другого читання, міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко запропонував запровадити національний каталог цін, передбачивши відповідні положення в проєкті. Народні депутати підтримали пропозицію.

Каталог формуватиметься на основі задекларованих цін виробника або імпортера лікарського засобу, які не можуть перевищувати ціну, розраховану як середнє значення 3 найнижчих цін відповідного препарату в референтних країнах, які визначатимуться Міністерством охорони здоров’я (МОЗ) України.

Планується, що національний каталог оновлюватиметься щомісяця на основі декларованих виробником цін, а переглядатиметься 1 раз на пів року або за необхідності в разі коливання курсу національної валюти.

У разі відсутності задекларованої ціни на лікарський засіб у національному каталозі цін заборонятиметься випуск такого препарату в обіг.

Аптечні заклади хочуть зобов’язати мати в наявності лікарський засіб з найбільш економічно вигідною (найнижчою) ціною, яка визначена в національному каталозі, у разі здійснення реалізації препарату з аналогічною діючою речовиною зі схожою формою випуску та дозуванням. Реалізація лікарських засобів за цінами, що перевищуватимуть ціни в національному каталозі, з урахуванням граничних постачальницько-збутових, граничних роздрібних надбавок та податку на додану вартість, заборонятиметься.

Детальніше про обговорення під час засідання Комітету читайте найближчим часом.

Пресслужба «Щотижневика АПТЕКА»,

фото з архіву www.facebook.com/committeehealth

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Олександр 10.02.2025 11:27
Як казав Кучма: «Це ж було вже!». Знову безтолкові реєстри. Може треба хоч десь слухати не «спеціалістів з міністерства», а різні погляди бізнесу? Що з попереднім реєстром за лютий 2024 де цефтріаксон за флакон ОВЦ 70+ гривень не так? Чи взагалі смішне ціноутворення внутрішнє. Включить телевізор і порахуйте скільки реклами ліків, порахуйте маркетинг і приберіть усе і зразу впаде ціна. Хоча б один був би реформатор, а не політик. Чи такі тільки в Аргентині зараз є?
Карина 11.02.2025 11:09
У кожного виробника своя собівартість товару,не може бути однакова ціна.Ви знищете частину добросовісних виробників!Забороніть макетінг-відкати , рекламу і і перерахування за неіснуючі послуги і буде вам -30 відсотків
Олена 11.02.2025 2:24
Як завжди "слона" не побачили або прикрили очі за великі взятки! Відчувається вплив великих гравців ринку, як виробників, так і аптечних мереж! Для того, щоби знизити ціни на лікарські засоби потрібно прибрати із собівартості виробників / імпортерів виключно витрати на маркетинг/ рекламу, більша частина яких повертається великим роздрібним мережам в якості відкату, формуючи надприбутки великих мереж і монопольну долю основних дистриб'юторів, що приймають участь в цих узгоджених діях. Намагання просто знизити націнки приведе виключно к остаточному перерозподілу ринку на користь великих гравців і повністю вб'є малий бізнес, який не має таких відкатів і виживає виключно за рахунок націнки, саме виживає, бо працює в нуль.

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті