Весна — традиційний період зростання попиту на антигістамінні препарати. Не дивно, адже з березня починають цвісти ліщина, в’яз, вільха, у квітні — верба, кипарис, ясен, клен, береза, кульбаба, граб, дуб і тополя. Згідно з даними аналітичної системи дослідження ринку «PharmXplorer» компанії «
Левоцетиризин — селективний антагоніст H1-гістамінових рецепторів, що є фармакологічно активним енантіомером цетиризину. Виявляє антиалергічний і протизапальний ефект завдяки впливу на гістамінзалежну стадію алергічних реакцій, зниження проникності судин та міграції еозинофілів, обмеження вивільнення медіаторів запалення. Левоцетиризин застосовується для симптоматичного лікування алергічного риніту та кропивʼянки.
Дезлоратадин являє собою селективний блокатор периферичних гістамінових Н1-рецепторів, який не виявляє седативного ефекту. Його цінують за пролонговану дію. Застосовується для усунення симптомів, пов’язаних з алергічним ринітом та кропив’янкою.
Біластин — похідна піперидину та бензімідазолу, конкурентно та зворотно зв’язується з гістаміновим H1-рецептором, як і інші антигістамінні препарати. Інші рецептори не зазнають впливу. Неседативний, чинить тривалу дію. Застосовується для симптоматичного лікування алергічного ринокон’юнктивіту і кропив’янки.
Дифенгідрамін — антигістамінний препарат першого покоління. Антигістамінна дія більш виражена щодо місцевих судинних реакцій при запаленні та алергії, ніж до системних (зниження артеріального тиску). Чинить седативну, снодійну і помірно виражену протиблювотну дію. Застосовується для лікування алергічних реакцій (зокрема кропив’янки, сінної лихоманки, контактного дерматиту, екземи, шкірного свербежу), при алергічних захворюваннях очей (кон’юнктивіт), як заспокійливий і снодійний засіб при неврозі, неврастенії, безсонні.
Цетиризин — метаболіт гідроксизину, є антагоністом H1-гістамінових рецепторів другого покоління. Застосовується для полегшення назальних та очних симптомів сезонного і постійного алергічного риніту та хронічної ідіопатичної кропив’янки. Не викликає сонливості чи антихолінергічних побічних ефектів.
Хлоропірамін є антигістамінним препаратом першого покоління. Застосовується в лікуванні сезонного алергічного риніту, кон’юнктивіту, кропив’янки, контактного дерматиту, алергічних реакцій, викликаних лікарськими засобами, алергії, спричиненої укусом комах, як допоміжна терапія при системних анафілактичних реакціях та ангіоневротичному набряку.
Лоратадин — трициклічний селективний блокатор периферичних Н1-гістамінових рецепторів. При застосуванні в рекомендованій дозі не чинить клінічно значущої седативної та антихолінергічної дії. Застосовується для симптоматичного лікування алергічного риніту та хронічної ідіопатичної кропив’янки.
Докcиламін — антигістамінний засіб із седативними властивостями, завдяки чому його застосовують для короткочасного лікування епізодичних порушень сну.
Відомий переважно як компонент комбінованих препаратів від застуди, також виявляє антигістамінну активність і може застосовуватися при легких алергічних станах. Його седативний ефект обмежує тривале застосування, але він залишається на фармринку.
Фексофенадин — неседативний антигістамінний засіб. Застосовується для симптоматичного лікування сезонного алергічного риніту.
Диметинден — блокує Н1-рецептори гістаміну, діє як місцевий анестетик, антагоніст брадикініну, серотоніну та ацетилхоліну. Застосовується для симптоматичного лікування гістамінзалежного свербежу, свербежу, спричиненого вітряною віспою, алергічного риніту та кропив’янки.
Коментарі
Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим