Медичні закупівлі України (МЗУ) на запит Міністерства охорони здоров’я уклали договір керованого доступу (ДКД) на закупівлю 9-валентної вакцини проти вірусу папіломи людини (ВПЛ) терміном на 2 роки. Про це повідомили у пресслужбі МЗУ.
Ця вакцина буде обов’язковою та безоплатною з 2026 року, згідно зі змінами в національному Календарі профілактичних щеплень (далі — Календар) в Україні, які почнуть діяти з 1 січня 2026 р.
Вакцина призначена для активної імунізації дівчат віком 12–13 років для попередження захворювань, спричинених ВПЛ: передракові стани та онкопатологія шийки матки, вульви, піхви та анального каналу тощо.
«Зміни, які запроваджені для українського Календаря з 2026 р., дозволять гармонізувати підходи до імунізації з європейськими стандартами та впроваджувати сучасні стратегії. Вакцинація проти ВПЛ-інфекції у країнах ЄС є частиною обов’язкової програми з імунізації, вона ефективна і важлива для України. Така інтервенція покликана зменшити кількість онкологічних захворювань і є стратегічним рішенням. Попередньо фахівці провели порівняльну оцінку медичних технологій 4- та 9-валентних вакцин, і результати свідчать, що 9-валентна вакцина має вищий показник економічної ефективності», — пояснив заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.
Перші поставки вакцини в Україну очікуються в кінці 2025 р., після чого здійснюватиметься розвезення в регіони України. Вакцинальна кампанія розпочнеться з 2026 р.
«Вакцинація — це не лише питання здоров’я, а й справедливості. Ми прагнемо, щоб у кожної дитини в Україні був рівний доступ до профілактики тяжких форм хвороб. Закупівля вакцини проти ВПЛ через механізм ДКД — це ще один приклад того, як розумна політика у сфері публічних закупівель може рятувати життя», — підкреслив генеральний директор МЗУ Олег Кльоц.
Коментарі
Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим