Заява Держлікінспекції щодо ситуації на фармацевтичному ринку України

З набуттям чинності указу від 3 грудня 2008 р. № 1139/2008 «Про зупинення дії постанов Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2008 р. № 827 і № 837, від 17 жовтня 2008 р. № 955 та від 19 листопада 2008 р. № 1022» зупинено всі рішення Уряду України, що започаткували реформування фармацевтичної галузі, ціллю яких було припинення корупційних схем в галузі та наведення порядку в ній.

Цими рішеннями Урядом було також зупинено стрімке підвищення цін на лікарські засоби, що відбулося на початку жовтня цього року. Торговельні націнки на лікарські засоби було обмежено Урядом до 15% — для оптової торгівлі, та 35% — для аптек, що повністю захищало інтереси населення України від спекулятивного зростання цін на ліки.

Для здійснення державного контролю Урядом було створено центральний орган виконавчої влади — Державну інспекцію з контролю якості лікарських засобів.

Однак перші кроки цього державного органу в наведенні порядку на ринку лікарських засобів зустріли жорсткий опір з боку деяких бізнес-структур та корумпованих ними чиновників, які прагнуть ліквідувати новостворений дієвий державний орган зі всіма необхідними владними повноваженнями.

За інформацією Держлікінспекції, у період з жовтня по грудень було закрито 224 аптечних заклади, відкрито — 212, що суперечить раніше опублікованим даним щодо закриття 1000 аптек та звільнення 2500 працівників.

У країні почалося штучне кероване загострення ситуації в фармацевтичній галузі. Час вибрано «вдалий» — в країні економічна та політична напруженість, крім того, незабаром мають розпочатися процедури закупівлі лікарських засобів за бюджетні кошти на 2009 р. Мова йде про сотні мільйонів гривень, за які веде боротьбу фармацевтична мафія, що дуже комфортно себе почуває, коли в країні відсутній необхідний сучасний державний контроль. Внаслідок штучного загострення ситуації Президента країни було повністю дезінформовано. Як результат — маємо Указ, який паралізував діяльність новоствореного органу, зупинив дію рішень Уряду щодо введення граничних торговельних надбавок, наслідком чого може бути збільшення обсягу фальсифікату та стрімке підвищення цін на ліки.

Для виходу з кризової ситуації вважаємо за необхідне терміново розблокувати здійснення державного контролю, для чого потрібні:

  • зупинення дії Указу, яким припинено повноваження Держлікінспекції;
  • створення робочої групи із залученням СБУ, Генеральної прокуратури, МОЗ, МВС, Антимонопольного комітету, Держлікінспекції, на якій розглянути пропозиції Держлікінспекції, МОЗ щодо подальшої програми реформування системи державного контролю фармацевтичної галузі;
  • прийняття Урядом відповідних рішень.

Прес-служба Держлікінспекції

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті