Члени профільного парламентського комітету закликають народних депутатів підтримати медичну реформу

17 октября 2017 1:44 Версия для печати

Члени профільного парламентського комітету закликають народних депутатів підтримати медичну реформу17 жовтня перед початком засідання Парламенту, на порядку денному якого стоїть розгляд законопроектів щодо медичної реформи, відбувся брифінг за участю народних депутатів, членів Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я.

Ірина Сисоєнко, яка доповідатиме на засіданні Парламенту щодо законопроекту № 6327, наголосила на тому, що сьогодні Верховна Рада України має почати розгляд однієї з найбільш важливих реформ – реформу в системі охорони здоров’я. «Той законопроект, який буде подано до розгляду Верховній Раді (прим. ред.: № 6327), об’єднав у собі пропозиції й бачення майже всіх парламентських фракцій. Тож ми дуже розраховуємо на те, що після розгляду цього важливого законопроекту Парламент України нарешті проголосує за те, щоб змінювалися і покращувалися умови в державних медичних закладах», — підкреслила народний депутат.

«Сьогодні визначний день. Ми переходимо до останньої масштабної реформи цієї осені – до медичної реформи, уособленням якої є законопроекти №№ 6327 і 6604», продовжив Сергій Березенко. Він повідомив про те, що законопроект № 6327 опрацьовувався понад півроку, починаючи з весни 2017 р. У ході опрацювання проекту закону було враховано 886 поправок, наданих народними депутатами.

«Можна сказати, що цей законопроект не є ідеальним, але на сьогодні це старт кардинальної реформи в зміні медичного забезпечення населення України. Ми сьогодні переходимо від фінансування стін і ліжкомісць до фінансування медичної послуги», — наголосив парламентар, висловивши сподівання, що на цьому парламентському тижні народні депутати вийдуть на результат і ухвалять медичну реформу.

Тетяна Донець зауважила, що є основні вимоги суспільства – це збільшення видатків на охорону здоров’я і підвищення заробітних плат лікарям. «Даним законопроектом ми гарантуємо, що збільшення видатків на охорону здоров’я відбуватиметься майже в 2 рази», — підкреслила вона.

Детальніше говорячи про підвищення заробітних плат лікарям, Т. Донець зазначила, що у законопроекті чітко прописано, що розмір мінімальної зарплати має становити 250% від середньої заробітної плати станом на липень. «Це означає, що якби законопроект вже був проголосований, то сьогодні українські лікарі отримували  не 3-5 тис. грн., а від 18 тис. грн.», — повідомила народний депутат, додавши, що індексація заробітних плат лікарям відбуватиметься щороку.

Наостанок Т. Донець закликала народних депутатів підтримати і проголосувати за законопроект № 6327.

Законопроект щодо медичної реформи – це закон, який змінить якість життя українців. На цьому наголосила Оксана Корчинська. «Немає у держави кращої інвестиції, ніж здоров’я громадянина України… Ми просимо всіх колег підтримати законопроект № 6327», — підкреслила вона.

Прес-служба «Щотижневика АПТЕКА»

Комментарии

Нет комментариев к этому материалу. Прокомментируйте первым

Добавить свой

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Другие статьи раздела


Последние новости и статьи