Повідомлення про оприлюднення проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів»
Державною службою України з контролю за наркотиками розроблено проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів».
Цей проект розроблено на виконання статті 2 Закону України «Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори» та передбачає виключення деяких позицій із Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06.05.2000 № 770 (далі — Перелік).
Керуючись зазначеними принципами з врахуванням пріоритетності медичної складової у заходах контролю за обігом психоактивних речовин та піклуючись про здоров’я нації, визнаючи те, що використання підконтрольних речовин для медичних і наукових цілей не повинно надмірно обмежуватися, ДСКН України відповідно до обов’язків покладених на неї Указом Президента України 13.04.2011 № 457/2011 «Питання Державної служби України з контролю за наркотиками», із залученням науковців, правоохоронних органів та представників громадських організацій опрацьовано питання щодо доцільності включення до Переліку засобів і речовин, які на сьогоднішній день є предметом зловживання.
На підставі проведеного спільно з МВС, МОЗ, ДМС та Службою безпеки із залученням фахівців Національної академії медичних наук України та Національної академії наук України аналізу наркоситуації в Україні визначено перелік речовин, які вилучались із незаконного обігу, і прийнято рішення стосовно необхідності внесення до Переліку змін шляхом доповнення зазначеними у проекті постанови позиціями.
Запропоновані доповнення до постанови нададуть можливість правоохоронним органам на етапі досудового слідства приймати процесуальні рішення.
Проект постанови Кабінету Міністрів України на веб-сайті Державної служби України з контролю за наркотиками в мережі Інтернет, за адресою: www.narкo.gov.ua в розділі «проекти нормативних актів для обговорення».
Пропозиції та зауваження до зазначеного проекту приймаються впродовж 1 місяця з дати оприлюднення проекту на адресу розробника: поштову — пр-т Червонозоряний, 51, м. Київ, 03680, електронну — e-mail: info@narko.gov.ua.
ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту постанови Кабінету Міністрів України
«Про внесення змін до переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів»
1. Обґрунтування необхідності прийняття акта
Згідно із законодавством України наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори з урахуванням доцільності їх використання у медичній практиці та залежно від ступеня їх небезпечності для здоров’я людини і застосовуваних заходів контролю за їх обігом включаються до відповідно пронумерованих списків таблиць переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України 06.05.2000 № 770 (далі — Перелік).
Керуючись зазначеними принципами з врахуванням пріоритетності медичної складової у заходах контролю за обігом психоактивних речовин та піклуючись про здоров’я нації, визнаючи те, що використання підконтрольних речовин для медичних і наукових цілей не повинно надмірно обмежуватися, ДСКН України відповідно до обов’язків покладених на неї Указом Президента України 13.04.2011 № 457/2011 «Питання Державної служби України з контролю за наркотиками», із залученням науковців, правоохоронних органів та представників громадських організацій опрацьовано питання щодо доцільності включення до Переліку засобів і речовин, які на сьогоднішній день є предметом зловживання.
Система державного контролю за обігом в Україні наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів базується на вимогах Єдиної конвенції про наркотичні засоби 1961 року, Конвенції про психотропні речовини 1971 року, Конвенції ООН про боротьбу проти незаконного обігу наркотичних засобів і психотропних речовин 1988 року та актах законодавства України, зокрема, законів України «Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори» і «Про заходи протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та зловживанню ними».
Одним із дієвих заходів організаційного характеру щодо протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів є встановлення міжнародного контролю за переміщенням контрольованих речовин, а також товарів (продукції), в яких містяться зазначені речовини, а також заборони обігу тих речовин, негативні наслідки від немедичного вживання яких перевищують допустимі норми.
Відповідно до вимог вищевказаних Конвенцій ООН, Україна, як учасник Конвенцій у разі необхідності переглядає та приймає рішення стосовно доцільності посилення заходів контролю за підконтрольними речовинами, шляхом включення до Переліку їх нових видів, або виключенням з Переліку речовин, стосовно яких не фіксуються зловживання або використання для виробництва наркотиків і психотропних речовин.
Крім того, з метою більш оперативного реагування на виклики та загрози, пов’язані з появою нових психоактивних засобів і речовин, вжиття адекватних заходів щодо недопущення зловживання ними, до таблиць І, ІІ і ІV Переліку додаються відповідні примітки, які дозволять кваліфікувати нові сполуки відносно вже включених до Переліку.
На підставі проведеного спільно з МВС, МОЗ, ДМС та Службою безпеки із залученням фахівців Національної академії медичних наук України та Національної академії наук України аналізу наркоситуації в Україні визначено перелік речовин, які вилучались із незаконного обігу, і прийнято рішення стосовно необхідності внесення до Переліку змін шляхом доповнення зазначеними у проекті постанови позиціями.
Запропоновані доповнення до постанови нададуть можливість правоохоронним органам на етапі досудового слідства приймати процесуальні рішення.
2. Мета і шляхи її досягнення
Концептуальною ідеєю, покладеною в основу проекту акта, є приведення Переліку у відповідність до міжнародних договорів, посилення державного контролю за їх обігом шляхом встановлення заходів контролю до деяких психотропних речовин у зв’язку із їх особливою небезпечністю для життя і здоров’я людей, а також, спрощення доступу до ряду прекурсорів, які не є предметом зловживання і мають широке використання в промислово-виробничій сфері.
3. Правові аспекти
У цій сфері правового регулювання діють:
- Єдина конвенція про наркотичні засоби 1961 року, Конвенція про психотропні речовини 1971 року, Конвенція ООН про боротьбу проти незаконного обігу наркотичних засобів і психотропних речовин 1988 року;
- Закони України «Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори», «Про заходи протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та зловживанню ними»;
- Указ Президента України від 13.04.2011 № 457/2011 «Питання Державної служби України з контролю за наркотиками»;
- постанова Кабінету Міністрів України від 06.05.2000 № 770 «Про затвердження переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів».
4. Фінансово-економічне обґрунтування
Реалізація акта не потребує додаткових матеріальних та фінансових витрат.
5. Позиція заінтересованих органів
Проект постанови Кабінету Міністрів України потребує погодження з Міністерством внутрішніх справ, Міністерством охорони здоров’я, Міністерством економічного розвитку і торгівлі, Міністерством фінансів, Державною митною службою, Службою безпеки України. Потребує проведення правової експертизи Міністерством юстиції України.
6. Регіональний аспект
Проект акта не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.
7. Запобігання корупції
В даному проекті акта відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень, тому відсутня необхідність в проведенні громадської антикорупційної експертизи.
8. Громадське обговорення
Проект акта пройшов громадське обговорення та розглянутий науково-експертною радою, яка є дорадчим органом ДСКН України. Проект акта оприлюднений на Web-сайті ДСКН України (е-mail:info@narko.gov.ua, web: www.narko.gov.ua).
9. Позиція соціальних партнерів
Даний проект акта не стосується соціально-трудової сфери.
10. Оцінка регуляторного впливу
Даний проект постанови Кабінету Міністрів України не є регуляторним актом.
11. Прогноз результатів
Прийняття запропонованого проекту постанови Кабінету Міністрів забезпечить організацію державного регулювання та контролю у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.
Відсутність коригувань Переліку унеможливить вплив правоохоронних органів на незаконний обіг речовин, зловживання якими призводить до негативних наслідків.
Голова Державної служби України з контролю за наркотиками |
Володимир Тимошенко |
Проект
від 04.09.2012 р.
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
Про внесення змін до переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів
Кабінет Міністрів України постановляє:
Внести до переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 6 травня 2000 р. № 770 (Офіційний вісник України, 2000 р., № 19, ст. 789; 2002 р., № 51, ст. 2316; 2008 р., № 42, ст. 1395; № 94, ст. 3209; 2010 р., № 40, ст. 1318; 2011 р., № 1, ст. 39; № 57, ст. 2288; 2012 р., № 39, ст. 1467) зміни, що додаються.
Прем’єр-міністр України | М. АЗАРОВ |
ЗМІНИ,
що вносяться до переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів
1. У Списку № 2 таблиці І
1) після позиції:
4-метил-a-пірролідинопропіофенон
доповнити наступними позиціями:
-3-метокси-4-метилпіролідинобутирофенон | |
АКВ-48 | Н-індазол-3-карбоксомід |
АМ-2233 | 1-[(N-метилпіперидин-2-іл)метил]-3-(2-йодобензоіл)індол) |
РВА(пара-бромоамфетамін) | 4-бромоамфетамін |
РІА(пара-йодоамфетамін) | 4-йодоамфетамін |
PVP | 1-фенил-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он |
N-циклогексил-МДА | -N-циклогексил-3,4-метилендіоксиамфетамін |
МРА | 1-(тіофен-2-іл)-2-метиламінопропан) |
2С-І-NВОМе | 2-(4-йод-2,5-діметоксифеніл)-N-[(2-метоксифеніл)метил]етанамін |
5F-UR-144URB-754 | -1-[(5-флюропентил)-1Н-індол-3-іл]-(2,2,3,3тетраметилциклопропіл)метанон6 метил-2-[(4-метилфеніл)аміно]-4Н-3,1-бензоксазин-4-он |
2) примітку доповнити абзацами такого змісту:
«похідні групи нафтоїліндолів, бензоїліндолів, N-бензоїліндолів, фенілацетиліндолів, нафтилметиліндолів, нафтилметилінденів, циклогексилфенолів, фенілциклогексанолів, нафтоїлпіролів, дибензопіранів, триптамінів та перелічених у ньому психотропних речовин (якщо вони окремо не включені) у разі, коли існування таких похідних можливе (за виключенням похідних, які вже включені як самостійні позиції в Перелік);
похідні групи фенетиламінів та перелічених у ньому психотропних речовин (якщо вони окремо не включені) у разі, коли існування таких похідних можливе (за виключенням похідних, які вже включені як самостійні позиції в Перелік».
2. У Списку № 1 таблиці ІІ примітку доповнити абзацом такого змісту:
- «декстрометорфан ((+)-3-метокси-N-метилморфінан) і декстрорфан ((+)-3-гідрокси-N-метилморфінан) — ізомери, спеціально виключені із під заходів міжнародного контролю відповідно до Єдиної конвенції ООН про наркотичні засоби 1961 року».
3. У списку № 2 таблиці ІV другий абзац примітки викласти у такій редакції:
«Речовини, що містять не менш як 50 відсотків таких прекурсорів, як ацетон, етиловий ефір, толуол та 80 відсотків таких прекурсорів,як метилетилкетон підлягають тим же заходам контролю, що прекурсори».
Коментарі
Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим