У МОЗ розглянуто питання щодо необхідності внесення чергових змін до пілотного проекту

12 вересня 2012 р. у МОЗ України відбулася нарада за участю представників профільного міністерства спільно з представниками громадських організацій. Під час наради було розглянуто питання стосовно необхідності внесення чергових змін до пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою, затвердженого постановою КМУ від 25.04.2012 р. № 340 (далі – пілотний проект). Зокрема профільне міністерство пропонує внести зміни до підпункту 2 пункту 2 Пілотного проекту, замінивши слово «реєстрації» на «декларування зміни». Таким чином, відповідна норма виглядатиме так: «обіг лікарських засобів для лікування осіб з гіпертонічною хворобою здійснюється на території України після декларування зміни оптово-відпускної ціни, яка не може перевищувати граничний рівень оптово-відпускних цін на такі лікарські засоби, розрахований та встановлений відповідно до підпункту 1 та абзацу другого підпункту 2 пункту 4 цієї постанови, і внесення її до реєстру оптово-відпускних цін в установленому порядку».

Крім того, пропонується дозволити оптову та роздрібну торгівлю лікарськими засобами для лікування осіб з гіпертонічною хворобою за цінами, нижчими від граничного рівня оптово-відпускних цін, незалежно від їх внесення до реєстру оптово-відпускних цін, вилучивши слова і цифри «до 1 жовтня 2012 р.».

Нагадаємо, що постановою КМУ від 13.08.2012 р. № 794 «Питання декларування зміни оптово-відпускних цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення, які закуповуються за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів» з 1 вересня поточного року введено декларування зміни оптово-відпускних цін на лікарські засоби та вироби медичного призначення.

Крім того, після внесення змін наказом МОЗ України від 04.09.2012 р. № 697 «Про внесення зміни до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 1 червня 2012 року № 419» відкритим залишається питання щодо роздрібної торгівлі лікарськими засобами, оскільки змінами передбачено, що через два місяці з дня оприлюднення МОЗ України граничного рівня оптово-відпускних цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою оптова торгівля ними здійснюється за цінами, що не перевищують зазначений граничний рівень (без урахування постачальницько-збутової надбавки). Проте змінами не враховані умови щодо роздрібної торгівлі лікарськими засобами.

«Щотижневик Аптека» і надалі слідкуватиме за реалізацією пілотного проекту.

Прес-служба «Щотижневика АПТЕКА»

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті