Проект щодо прав інтелектуальної власності при реєстрації препаратів

13.09.2012 р. у Верховній Раді України зареєстровано законопроект № 11209 «Про внесення змін до ст. 9 Закону України «Про лікарські засоби», поданий Кабінетом Міністрів України.

Документом пропонується скасувати вимогу подання заявниками для державної реєстрації лікарських засобів, що базуються або мають відношення до об’єктів інтелектуальної власності, на які згідно з законами України видано патент, засвідчену відповідно копію патенту або ліцензії, якою дозволяється виробництво та продаж зареєстрованого лікарського засобу. Запропоновано, щоб заявники подавали лише лист, в якому вказувалося б, що права третьої сторони, захищені патентом або передані за ліцензією, не порушуються у зв’язку з реєстрацією лікарського засобу.

Як зазначено у пояснювальній записці, реєстрація лікарського засобу до застосування в Україні за своєю суттю є підтвердженням уповноваженим органом держави якості, безпеки та ефективності такого препарату та не має жодного відношення до сфери правовідносин інтелектуальної власності, враховуючи, що чинне законодавство України надає виключне право власникам авторських прав, патентів на винаходи і корисні моделі, свідоцтв на товарні знаки «володіти, користуватись та розпоряджатися» об’єктами їхньої інтелектуальної праці та передбачає досить широкий спектр засобів захисту таких прав.

Прес-служба «Щотижневика АПТЕКА»

Цікава інформація для Вас:

Коментарі

Сергей 17.09.2012 4:09
ну-ну... "передбачаэ досить широкий спектр засобів захисту таких прав" - т.е. только суд, а это явно не широкий способ защиты прав)))) авторы законопроекта правы в том, что наличие еще одного документа в регистрационном досье не освобождает заявителей, имеющих патенты, от услуг юристов по контролю за их интеллектуальной собственностью. Платить нормально надо юристам и обращать внимание на проблемы когда проблемы только создаются, а не когда на рынке 10 генериков... 98% Гендиров в фармкомпаниях в Украине думают, что патентый суд стоит 100 000 евро. вовсе нет - максимум 20 000 евро за 3 инстанции. т.е. бороться надо, а не аппелировать к гнилой судебной системе и некомпетентных работниках в МОЗе. если б чаще подавали иски, то было б меньше конкурентов. за примером ходить не надо.
Илья 19.09.2012 1:49
Совершенно согласен с коллегой. Спасение утопающих, дело рук самих... В мире способ борьбы с помощью объектов промышленной собственности изобрели 200 лет назад. А мы ... Но мне также кажется, что это "развязывание" рук для крупных отечестенных производителей. Сложно предоставлять в ДЭЦ патент и лиц.соглашение, которых нет, регистрируя генерики.

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті