10 грудня 2009 р. у Національному музеї медицини України відбулася прес-конференція з нагоди оголошення результатів першого етапу голосування в конкурсі «Національна Медична Премія», організатором та ініціатором якої виступило Перше Медичне Рекламне Агентство (ПМРА) «МАРСМЕДІА» за підтримки МОЗ України, а співорганізаторами — Всеукраїнська громадська організація «Всеукраїнська асоціація головних лікарів», Федерація громадських медичних об’єднань, ДП «Державний фармакологічний центр» МОЗ України, Національний музей медицини України.
Участь у прес-конференції взяли Валерій Бідний, заступник міністра охорони здоров’я України, почесний голова оргкомітету конкурсу «Національна Медична Премія», Іван Сорока, голова оргкомітету конкурсу «Національна Медична Премія», радник міністра охорони здоров’я, Сергій Сошинський, директор ПМРА «МАРСМЕДІА», Валентина Очеретенко, голова правління спілки громадських організацій «Всеукраїнська асоціація захисту прав пацієнтів «Здоров’я нації», Ганна Снежинська, заступник начальника департаменту медичного забезпечення та реабілітації МВС України, Людмила Шостак, заступник директора департаменту охорони здоров’я та медбіозахисту МНС України та ін.
У вітальному слові Валерій Бідний зауважив, що конкурс «Національна Медична Премія», який вперше проводиться в Україні, надзвичайно важливий для відновлення довіри до професії лікаря і поступово, з року в рік, набуватиме все більшого авторитету. Незважаючи на недостатнє фінансування галузі охорони здоров’я впродовж всього періоду незалежності країни, яке призвело до падіння престижу лікарської професії, самовіддана праця медичних працівників гідна пошани та визнання громадськості.
Іван Сорока зазначив, що першим етапом проведення конкурсу стало створення реєстру «ТОП100 в медицині», до якого ввійшли лікарі, середній медичний персонал, адміністратори та заклади сфери охорони здоров’я, які у межах адміністративного району отримали найбільшу кількість експертних голосів. Експерт — лікар з досвідом роботи за спеціальністю більше 5 років, який раз на рік може запропонувати 5 найкращих, на його думку, претендентів у номінаціях «Лікарі», «Адміністратори закладів охорони здоров’я» і «Заклади охорони здоров’я». Голосування відбувалося протягом року на офіційному сайті конкурсу
Відповідно до кількості лікарів у кожній області було визначено «прохідний бал», який дозволяв номінанту потрапити до реєстру. В адміністративних районах, де кількість лікарів менша 5000, встановлено прохідний бал у 3 експертних голоси, 5–15 тис. — 10 голосів, більше 15 тис. лікарів — 15 експертних голосів. Це дозволило включити до рейтинга фахівців, які працюють в районах, віддалених від обласних центрів. Загалом до реєстру потрапили 2804 номінанти — лікарі, адміністратори та заклади охорони здоров’я з усіх регіонів, які оцінюватимуться Експертною Радою, Академічною Радою та Високим Журі, після чого будуть визначені лідери конкурсу «Національна Медична премія». Урочисте нагородження відбудеться напередодні Дня медичного працівника в 2010 р. Крім грошової нагороди у розмірі 10 тис. грн., переможці отримають визнання серед колег та пацієнтів і назавжди увійдуть у новітню історію української медицини.
Ганна Снежинська відзначила, що у конкурсі взяли участь медики, які працюють в установах, підпорядкованих не лише МОЗ України, але й іншим відомствам. Це свідчить про тісну взаємодію всіх лікувально-профілактичних закладів та демонструє наявність в країні єдиного медичного простору. МВС України, якому підпорядковано 145 закладів охорони здоров’я та близько 8000 медичних працівників, також взяло активну участь у проекті та представило своїх номінантів на премію.
Людмила Шостак представила спеціальний проект під егідою конкурсу «Національна Медична Премія» — нагрудну відзнаку «Серце лікаря» для медиків, які виконують або виконували свої обов’язки в екстремальних умовах. Кандидатів для вручення даної відзнаки вже надали СБУ, МНС України, Військово-медичне управління Міністерства оборони України.
Найкращого фахівця зможуть обрати і безпосередньо пацієнти, проголосувавши за нього у номінації «Народний лікар». Про це повідомила Валентина Очеретенко, зазначивши важливість такого проекту. Лікар супроводжує людину протягом усього життя, тому кожен прагне отримувати медичну допомогу на високому рівні. Для голосування необхідно написати історію про лікаря або заклад охорони здоров’я на сайті конкурсу, після чого кандидат отримує персональний код, за яким відбуватиметься СМС-голосування. 25 переможців, за яких надійде найбільша кількість відгуків, стають кандидатами на вручення ї премії у номінації «Народний лікар».
Завершуючи прес-конференцію, організатори конкурсу висловили подяку медіапартнерам за підтримку проекту, серед яких і «Щотижневик АПТЕКА», та запросили до подальшої співпраці у напрямку розвитку вітчизняної медицини міжнародні організації та благодійні фонди.
Отже, українські громадяни вже незабаром зможуть вирішити питання вибору лікаря, використавши перелік кращих медичних фахівців, підтверджений багаторівневим експертним та народним голосуванням.
Коментарі
Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим