Довіра до медицини починається з довіри до лікаря

16 Грудня 2009 12:20 Поділитися
Відновлення престижу професії лікаря — надзвичайно актуальне та болюче для суспільства питан­ня. Адже багаторічне фінансування медичної галузі за залишковим принципом негативно вплинуло на рівень довіри пацієнтів як до лікарів, так і до системи охорони здоров’я в цілому. Підвищення авторитету українського медичного працівника, рівень його самооцінки, відзначення кращих фахівців, управлінців та закладів охорони здоров’я, а також ознайомлення споживачів медичних послуг з можливостями, які надає сучасна українська медицина, — такі основні завдан­ня поставили перед собою організатори проекту «Національна Медична Премія».

Довіра до медицини починається з довіри до лікаря 10 грудня 2009 р. у Національному музеї медицини України відбулася прес-конференція з нагоди оголошення результатів першого етапу голосування в конкурсі «Національна Медична Премія», організатором та ініціатором якої виступило Перше Медичне Рекламне Агентство (ПМРА) «МАРСМЕДІА» за підтримки МОЗ України, а співорганізаторами — Всеукраїнськ­а громадськ­а організація «Всеукраїнська асоціація головних лікарів», Федерація громадських медичних об’єднань, ДП «Державний фармакологічний центр» МОЗ України, Національний музей медицини України.

Участь у прес-конференції взяли Валерій Бідний, заступник міністра охорони здоров’я Украї­ни, почесний голова оргкомітету конкурсу «Національна Медична Премія», Іван Сорока, голова оргкомітету конкурсу «Національна Медична Премія», радник міністра охорони здоров’я, Сергій Сошинський, директор ПМРА «МАРСМЕДІА», Валентина Очеретенко, голова правління спілки громадських організацій «Всеукраїнська асоціація захисту прав пацієнтів «Здоров’я нації», Ганна Снежинська, заступник начальника департаменту медичного забезпечення та реабілітації МВС України, Людмила Шостак, заступник директора департаменту охорони здоров’я та медбіозахисту МНС Украї­ни та ін.

Довіра до медицини починається з довіри до лікаря У вітальному слові Валерій Бідний зауважив, що конкурс «Національна Медична Премія», який вперше проводиться в Україні, надзвичайно важливий для відновлення довіри до професії лікаря і поступово, з року в рік, набуватиме все більшого авторитету. Незважаючи на недостатнє фінансування галузі охорони здоров’я впродовж всього періоду незалежності країни, яке призвело до падіння престижу лікарської професії, самовід­дана праця медичних працівників гідна пошани та визнання громадськості.

Іван Сорока зазначив, що першим етапом проведення конкурсу стало створення реєстру «ТОП100 в медицині», до якого ввійшли лікарі, середній медичний персонал, адміністратори та заклади сфери охорони здоров’я, які у ме­жах адміністративного району отримали найбільшу кількість експертних голосів. Експерт — лікар з досвідом роботи за спеціальністю більше 5 років, який раз на рік може запропонувати 5 найкращих, на його думку, претендентів у номінаціях «Лікарі», «Адміністратори закладів охорони здоров’я» і «Заклади охорони здоров’я». Голосування відбувалося протягом року на офіційному сайті конкурсу www.nmp.org.ua, а також шляхом опитування лікарів під час конгресів, з’їздів фахових громадських та медичних організацій, розсилки анкет поштою на адресу закладів та управлінь охорони здоров’я. У голосуванні взяли участь понад 20 тис. лікарів-експертів, 18 обласних управлінь охорони здоров’я, представники МОЗ Автономної Республіки Крим, МВС, МНС, Міністерства оборони, Міністерства транспорту та зв’язку, СБУ та більше 30 професійних медичних організацій. Найбільшу активність виявили Донецька, Луганська, Харківська, Дніпропетровська та Запорізька області, а найменшу — Херсонська, Сумська та Чернівецька. Офіційне голосування лікарів-експертів було завершено 4 листопада 2009 р., проте анкети продовжували надходити, тому кінцевий термін голосування двічі подовжувався.

Відповідно до кількості лікарів у кожній області було визначено «прохідний бал», який дозволяв номінанту потрапити до реєстру. В адміністративних районах, де кількість лікарів менша 5000, встановлено прохідний бал у 3 експертних голоси, 5–15 тис. — 10 голосів, більше 15 тис. лікарів — 15 експертних голосів. Це дозволило включити до рейтинга фахівців, які працю­ють в районах, віддалених від обласних центрів. Загалом до реєстру потрапили 2804 номінанти — лікарі, адміністратори та заклади охорони здоров’я з усіх регіонів, які оцінюватимуться Експертною Радою, Академічною Радою та Високим Журі, після чого будуть визначені лідери конкурсу «Національна Медична премія». Урочисте нагородження відбудеться напередодні Дня медичного працівника в 2010 р. Крім грошової нагороди у розмірі 10 тис. грн., переможці отримають визнання серед колег та пацієнті­в і назавжди увійдуть у новітню історію української медицини.

Довіра до медицини починається з довіри до лікаря

Ганна Снежинська відзначила, що у конкурсі взяли участь медики, які працюють в установах, підпорядкованих не лише МОЗ України, але й іншим відомствам. Це свідчить про тісну взаємодію всіх лікувально-профілактичних закладів та демонструє наявність в країні єдиного медичного простору. МВС України, якому підпорядковано 145 закладів охорони здоров’я та близько 8000 медичних працівників, також взяло активну участь у проекті та представило своїх номінантів на премію.

Людмила Шостак представила спеціальний проект під егідою конкурсу «Національна Медична Премія» — нагрудну відзнаку «Серце лікаря» для медиків, які виконують або виконували свої обов’язки в екстремальних умовах. Кандидатів для вручення даної відзнаки вже надали СБУ, МНС України, Військово-медичне управління Міністерства оборони України.

Найкращого фахівця зможуть обрати і безпосередньо пацієнти, проголосувавши за нього у номінації «Народний лікар». Про це повідомила Валентина Очеретенко, зазначивши важливість такого проекту. Лікар супроводжує людину протягом усього життя, тому кожен прагне отримувати медичну допомогу на високому рівні. Для голосування необхідно написати історію про лікаря або заклад охорони здоров’я на сайті конкурсу, після чого кандидат отримує персональний код, за яким відбуватиметься СМС-голосування. 25 переможців, за яких надійде найбільша кількість відгуків, стають кандидатами на вручення ї премії у номінації «Народний лікар».

Завершуючи прес-конференцію, організатори конкурсу висловили подяку медіапартнерам за підтримку проекту, серед яких і «Щотижневик АПТЕКА», та запросили до подальшої співпраці у напрямку розвитку вітчизняної медицини міжнародні організації та благодійні фонди.

Отже, українські громадяни вже незабаром зможуть вирішити питання вибору лікаря, використавши перелік кращих медичних фахівців, підтверджений багаторівневим експертним та народним голосуванням.

Ганна Барміна, фото Любові Столяр
Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті