Відповідь на запит читача стосовно кваліфікаційних вимог до завідуючого аптекою у сільській місцевості

09 Липня 2013 4:20 Поділитися

На адресу редакції надійшло запитання стосовно того, чи можна взяти на посаду завідуючого аптекою, яка знаходиться в сільській місцевості, молодшого спеціаліста без стажу роботи.

Зазначимо, що у абзаці 2 п. 4.4. Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової, роздрібної торгівлі лікарськими засобами сказано: «Посади завідувачів, заступників завідувачів аптеки, аптечного складу (бази) можуть заміщатися лише працівниками, що мають дипломи навчальних закладів III–IV рівнів акредитації та відповідають вимогам пункту 4.1 цього розділу. Для аптек, розташованих у сільській місцевості, посади завідувачів, заступників завідувачів можуть займати особи, що мають дипломи навчальних закладів I–II рівнів акредитації».

Відповідно до п. 11 Положення про акредитацію вищих навчальних закладів, затвердженого постановою КМУ від 01.06.1992 р. № 303, до I рівня акредитації відносяться ВНЗ, що мають право присвоювати випускникам кваліфікацію молодшого спеціаліста, а до II рівня — ВНЗ, що мають право присвоювати випускникам кваліфікацію бакалавра.

Тобто молодший спеціаліст може працювати завідуючим аптекою в сільській місцевості.

Євген Прохоренко

Коментарі

Людмила 11.07.2013 1:03
Таке питання : провізор-інтерн має право займати посаду завідуючого аптечним пунктом в сільській місцевості?
Юрист 11.07.2013 4:18
Як зазначалося вище, абзацом 2 п. 4.4 Ліцензійних умов передбачено, що посади завідувачів, заступників завідувачів аптеки, аптечного складу (бази) можуть заміщатися лише працівниками, що мають дипломи навчальних закладів III-IV рівнів акредитації та відповідають вимогам пункту 4.1. Згідно з пунктом 4.1. Ліцензійних умов «Особи, які безпосередньо займаються виробництвом лікарських засобів в умовах аптеки, оптовою і роздрібною торгівлею лікарськими засобами, повинні мати відповідну спеціальну освіту і відповідати єдиним кваліфікаційним вимогам. Зазначені особи повинні мати: а) диплом державного зразка про фармацевтичну освіту; б) сертифікат про присвоєння (підтвердження) звання провізора загального профілю або провізора клінічного (для фахівців, які закінчили вищий учбовий заклад після 1992 року). Відповідно до наказу МОЗ України від 19.09.1996 № 291 «Про затвердження Положення про спеціалізацію (інтернатуру) випускників вищих медичних і фармацевтичних закладів освіти III-IV рівня акредитації медичних факультетів університетів» сертифікат про присвоєння звання провізора отримується після проходження інтернатури та здачі відповідної атестації. У зв’язку з цим провізор-інтерн не може працювати завідувачем аптечного закладу.
Людмила 16.07.2013 1:04
Дякую за змістовну відповідь. Але знову потрібна Ваша допомога. Відповідно до наказу МОЗ України від 09 липня 1993 року № 157 "Про впровадження відготовки магістрів медицини у медичних вищих навчальних закладах" пункт 24: лікарям (провізорам) - інтернам, які прийняті до навчання в магістратуру з одночасним проходженням інтернатури, виплачується на загальних підставах заробітня плата лікаря (провізора)-інтерна. База стажування дізнавшись про те, що я планую навчатися в магістратурі з одночасним проходженням інтернатури, вирішили, що на період мого начання в магістратурі я повинна звільнитися з посади провізора-інтерна, щоб не платити мені заробітну плату. Чи правочинно це?
Юрист 17.07.2013 10:34
Ваша база стажування може вимагати від вас звільнення з посади провізора – інтерна у випадку, якщо Ви укладали трудовий договір з нею і однією з умов такого договору є те, що Ви не можете під час проходження інтернатури паралельно навчатися. Якщо, такої умови немає, то відповідно до наказу МОЗ України від 09 липня 1993 року № 157 Ви маєте право отримувати заробітну плату під час проходження інтернатури та навчання в магістратурі.
Анастасия 22.07.2013 9:57
Скажите, если я училась на бюджетной форме обучения, буду интерном (фармация). Ждет меня 3 года отработки. А как быть с отрабатыванием этих 3 лет, если я собираюсь замуж за иностранного гражданина?
Василь 30.09.2013 1:56
Я студент - інтерн.Чи можу я, маючи лише диплом спеціаліста відкрити аптеку,і чи завідувач аптекою має бути провізор загального профілю чи обов"язково зі стажем роботи не менше двох років? Дякую!
Юрист 30.09.2013 9:57
Ви, можете відкрити аптеку, але працювати там завідувачем не можете. Відповідно до пункту 4.1. Ліцензійних умов для зайняття данної посади необхідно мати: а) диплом державного зразка про фармацевтичну освіту; б) сертифікат про присвоєння (підтвердження) звання провізора загального профілю або провізора клінічного (для фахівців, які закінчили вищий учбовий заклад після 1992 року). Відповідно до наказу МОЗ України від 19.09.1996 № 291 «Про затвердження Положення про спеціалізацію (інтернатуру) випускників вищих медичних і фармацевтичних закладів освіти III-IV рівня акредитації медичних факультетів університетів» сертифікат про присвоєння звання провізора отримується після проходження інтернатури та здачі відповідної атестації. У зв’язку з цим провізор-інтерн не може працювати завідувачем аптечного закладу.
Марія 18.01.2014 11:35
Чи можу я бути завідуючим аптеки у сільській місцевості, якщо я студент-інтерн????
Юрист 20.01.2014 10:21
Шановно Марія, Ви не можете бути завідуючим аптекою в сільській місцевості поки не закінчите інтернатуру. Бо відповідно до пункту 4.1. Ліцензійних умов для зайняття данної посади необхідно мати: а) диплом державного зразка про фармацевтичну освіту; б) сертифікат про присвоєння (підтвердження) звання провізора загального профілю або провізора клінічного (для фахівців, які закінчили вищий учбовий заклад після 1992 року). А згідно з наказом МОЗ України від 19.09.1996 № 291 «Про затвердження Положення про спеціалізацію (інтернатуру) випускників вищих медичних і фармацевтичних закладів освіти III-IV рівня акредитації медичних факультетів університетів» сертифікат про присвоєння звання провізора отримується після проходження інтернатури та здачі відповідної атестації. У зв’язку з цим провізор-інтерн зможе займати дану посаду тільки після проходження інтернатури.
Олена 14.03.2014 10:38
Добрий день. Я провізор, у листопаді 2013р отримала сертифікаи провізора-спеціаліста за спеціальністю "організація і управління фармацією" Чи можу я займати посаду зав.аптекою у сільській місцевості не маючи 5-ти років стажу і II-ої категорії(мій стаж 4р. і 9 місяців)7
Семен 18.04.2014 7:27
Підкажіть. Маю 8 років стажу на посаді провізора, є сертифікат провізора-спеціаліста за спеціальністю «організація і управління фармацією» 2010р., чи потрібна категорія для обіймання посади завідувача аптеки. Дякую.
Лєна 06.05.2014 12:17
Добрий день. Маю диплом молодшого спеціалыста (фармацевт). Чи можу я займати посаду зав. аптекою у селі, якщо протягом 10 років не проходила курсів
Ірина 18.06.2015 4:22
Чи може працівник з дипломом фармацевта бути призначений на посаду заступник завідуючого аптекою?
Христина 06.01.2016 10:22
Знаю що право працювати в аптеці мають не всі працівники з фармацевтичною освітою. Приміром - випускники НУ "Львівська політехніка" такого права не мають, все залежить від категорії фармацевтичної освіти. Але чому? Де вказано обмеження по цій сфері. Я ніде не можу знайти конкретної відповіді на це питання. Буду дуже вам вдячна за розяснення.
Євгенія 28.07.2016 3:19
Доброго дня!!! Мене цікавить таке питання - чи має право клінічний провізор працювати в аптеці на першому столі і при яких умовах він може бути завідуючим аптекою? Я чула, ніби в 2013 році були зміни до Ліцензійних умов, згідно яких клін.пров. має право займатися роздрібною торгівлею в аптеці, але в деяких аптеках я по сьогоднішній день чую, що не має права. Хотілось би все-таки отримати чітку відповідь на це болюче питання. Дякую!
Ліля 12.01.2018 10:38
Чи може студент 6-го курсу " лікувальна справа", працювати фармацевтом?
Елена Приходько 15.01.2018 10:13
Нет Лиля, фармацевтом может работать только специалист со средним фармацевтическим образованием, после фармколледжа. А провизором - только специалист с высшим фармацевтическим образованием. Вы можете работать только медсестрой или санитаркой
Світлана 23.04.2018 4:39
Доброго дня!Я вчилася в ІФДМУ 5 років на фармацевта,отримала диплом але не пройшла інтернатуру,працювала в державній аптеці,отримала курси підвищення кваліфікації в НФаУ,тепер для проходження наступних курсів мені сказали,що я не можу їх пройти,бо нема інтернатури і що мій диплом буде анульовано,але я не розумію на підставі чого і що мені тепер робити,адже дівчата з ЛП без медичної освіти можуть їх пройти і працювати в аптеці.Дайте будь ласка відповідь.Дякую!
Гість 10.11.2018 12:54
Доброго дня.Скажіть, будь ласка, чи має право лікар початківець без категорії займати посаду завідуючого відділенням? Дякую.
Альона 23.12.2018 10:49
Добрий день, я клінічний провізор скажіть чи планують приняти законопроект про те, шо нам можна буде займати посаду завідуючої.Дякую
Даша 12.01.2019 9:36
Добрий день. Підкажіть будь-ласка чи має право у аптечному складі на посаді провізора працювати медсестра аптечного складу
Ирина Бондарчук 16.01.2019 11:19
Уважаемая Дарья, работать провизором может только специалист с высшим фармацевтическим образованием.
Ігор Гриценко 27.02.2019 3:59
Доброго дня, скажіть будь-ласка. Маючи вищу фармацевтичну освіту (диплом провізора + інтернатура), чи можу я працювати на фармвиробництві і які посади я можу обіймати.
Ігор 27.02.2019 7:37
Доброго дня! Скажіть будь-ласка, маючи вищу фармацевтичну освіту (диплом провізора + інтернатура), чи можу я працювати на фармацевтичному виробництві і які посади я можу обіймати?
Ігор 27.02.2019 7:41
Доброго дня скажіть будь-ласка, маючи диплом провізора + інтернатура, чи можу я працювати на фармвиробництві і які посади я можу обіймати?
ЮЛІЯ 01.10.2019 1:19
чи можу я з дипломом фармацевт піти працювати медичною сестрою в садочок(приймати дітей, слідкувати за здоров`ям дітей)
yurist 03.10.2019 1:12
Добрий день. Відповідно до Кваліфікаційних характеристик професій працівників Випуск 78 Охорона здоров'я для того, щоб обіймати посаду медичної сестри кандидат повинен мати освіту за напрямом підготовки "Медицина", спеціальністю "Сестринська справа", "Лікувальна справа" або "Акушерська справа".

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті