Постанова КМУ від 16.11.1998 р. № 1640

01 Грудня 2013 12:53 Поділитися

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 16.11.1998 р. № 1640

Про зміни і доповнення, що вносяться до деяких постанов Кабінету Міністрів України

Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Внести до деяких постанов Кабінету Міністрів України зміни і доповнення, що додаються.

2. Визнати такою, що втратила чинність, постанову Кабінету Міністрів України від 9 лютого 1993 р. № 98 «Про Типове положення про управління юстиції обласної, Київської та Севастопольської міської державної адміністрації».

Перший віце-прем’єр-міністр України А. Голубченко

ЗАТВЕРДЖЕНО

 постановою Кабінету Міністрів України

 від 16 жовтня 1998 р. № 1640

ЗМІНИ І ДОПОВНЕННЯ,

що вносяться до деяких постанов Кабінету Міністрів України

1. У постанові Кабінету Міністрів України від 28 грудня 1992 р. № 731 «Про затвердження Положення про державну реєстрацію нормативних актів міністерств та інших органів державної виконавчої влади» із змінами і доповненнями, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 15 червня 1994 р. № 420 (ЗП України, 1993 р., № 1-2, ст. 28; 1994 р., № 10, ст. 250):

1) у назві та тексті слова «органи державної виконавчої влади» та «нормативні акти» в усіх відмінках замінити відповідно словами «органи виконавчої влади» та «нормативно-правові акти» у відповідних відмінках;

2) у Положенні про державну реєстрацію нормативних актів міністерств, інших органів державної виконавчої влади, органів господарського управління та контролю, що зачіпають права, свободи й законні інтереси громадян або мають міжвідомчий характер, затвердженому зазначеною постановою:

абзац перший і другий пункту 6 замінити абзацами першим, другим, третім, четвертим і п’ятим такого змісту:

«Державну реєстрацію здійснюють:

  • нормативно-правових актів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, органів господарського управління та контролю – Мін’юст;
  • нормативно-правових актів міністерств і республіканських комітетів Автономної Республіки Крим – Головне управління юстиції Мін’юсту в Автономній Республіці Крим;
  • нормативно-правових актів обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, їх управлінь, відділів, інших підрозділів, а також місцевих органів господарського управління та контролю – обласні, Київське та Севастопольське міські управління юстиції;
  • нормативно-правових актів районних, районних у містах Києві та Севастополі державних адміністрацій, їх управлінь, відділів, інших підрозділів – районні, районні у містах Києві та Севастополі управління юстиції».

У зв’язку з цим абзац третій вважати абзацом шостим;

 пункт 11 доповнити новим абзацом третім такого змісту;

«Мін’юст та його управління на місцях мають право залучати вчених, спеціалістів органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками) для проведення аналізу нормативно-правового акта, поданого на державну реєстрацію».

У зв’язку з цим абзац третій вважати абзацом четвертим;

 пункт 16 викласти у такій редакції:

«16. У разі внесення змін, доповнень або визнання таким, що втратив чинність, акта законодавства, відповідно до якого прийнято нормативно-правовий акт, орган, що видав цей нормативно-правовий акт, зобов’язаний у місячний термін внести до нього відповідні зміни, доповнення або визнати його таким, що втратив чинність.

Зміни і доповнення, внесені до нормативно-правового акта, підлягають державній реєстрації в порядку, встановленому цим Положенням»;

доповнити Положення пунктами 17 – 20 такого змісту:

«17. Рішення про державну реєстрацію нормативно-правового акта може бути скасовано у зв’язку з:

а) виявленням обставин, що не були відомі реєструючому органу під час реєстрації нормативно-правового акта;

б) винесенням рішення суду про визнання нормативно-правового акта неправомірним (недійсним);

в) виявленням порушень або недотримання вимоги пункту 16 цього Положення органом, що видав нормативно-правовий акт.

Підставами для скасування рішення про державну реєстрацію нормативно-правового акта можуть бути інші обставини, що виникли після державної реєстрації нормативно-правового акта.

18. Скасування рішення про державну реєстрацію нормативно-правового акта проводиться реєструючим органом, про що повідомляється орган, що його видав, із зазначенням конкретних причин скасування.

Орган, що видав нормативно-правовий акт, має право оскаржити рішення Мін’юсту про скасування державної реєстрації нормативно-правового акта до Кабінету Міністрів України, а рішення управління юстиції – до Мін’юсту в 10-денний термін з дня отримання повідомлення про скасування рішення про державну реєстрацію нормативно-правового акта з одночасним повідомленням про це реєструючого органу.

19. Нормативно-правовий акт, рішення про державну реєстрацію якого скасовано, виключається з державного реєстру через 10 днів після прийняття рішення про його скасування, а у разі оскарження цього рішення – з дня отримання реєструючим органом висновку за результатами розгляду скарги.

Рішення про скасування державної реєстрації нормативно-правового акта підлягає опублікуванню.

20. Нормативно-правовий акт, виключений з державного реєстру, підлягає негайному скасуванню органом, що його видав»;

3) у назві та тексті Положення слова «органи державної виконавчої влади» та «нормативні акти» в усіх відмінках замінити відповідно словами «органи виконавчої влади» та «нормативно-правові акти» у відповідних відмінках.

4. У пункті 2 постанови Кабінету Міністрів України від 22 лютого 1994 р. № 102 «Про розмір плати за видачу свідоцтва про право на заняття нотаріальною діяльністю» (ЗП України, 1994 р., № 6, ст. 151) слова «Міністерства юстиції Республіки Крим, управлінь юстиції обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій» замінити словами «Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських, районних, районних у містах, міських (міст обласного значення) управлінь юстиції».

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті