Постанова КМУ від 15.06.1994 р. № 420

01 Грудня 2013 12:25 Поділитися

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 15 червня 1994 р. № 420

Про внесення змін і доповнень до постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 1992 р. № 731

Кабінет Міністрів України ПОСТАНОВЛЯЄ:

Внести до постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 1992 р. № 731 «Про затвердження Положення про державну реєстрацію нормативних актів міністерств та інших органів державної виконавчої влади» (ЗП України, 1993 р., № 1-2, ст.28) такі зміни і доповнення:

1. Пункт 1 доповнити абзацами третім, четвертим і п’ятим такого змісту:

«Надати право Міністерству юстиції та іншим органам, що здійснюють державну реєстрацію відомчих нормативних актів, перевіряти у міністерствах, інших органах державної виконавчої влади, органах господарського управління та контролю додержання законодавства про державну реєстрацію нормативних актів, вносити пропозиції про усунення виявлених порушень і недоліків та притягнення до відповідальності посадових осіб, винних у допущених порушеннях.

За результатами перевірки (у разі потреби) інформувати Кабінет Міністрів України та Уряд Криму, обласні, Київську та Севастопольську міські державні адміністрації.

Керівникам міністерств, інших органів державної виконавчої влади, органів господарського управління та контролю у місячний термін повідомляти реєструючий орган про вжиті заходи».

2. У Положенні про державну реєстрацію нормативних актів міністерств, інших органів державної виконавчої влади, органів господарського управління та контролю, що зачіпають права, свободи й законні інтереси громадян або мають міжвідомчий характер, затвердженому зазначеною постановою:

1) в абзаці першому пункту 7 слова «наступного дня «замінити словами «в п’ятиденний термін»;

2) пункти 10 і 11 викласти в такій редакції:

«10. Посадові особи, які порушили законодавство про державну реєстрацію нормативних актів, несуть відповідальність згідно з чинним законодавством.

11. Державна реєстрація нормативного акта проводиться протягом 10, а якщо акт має великий обсяг – 15 робочих днів з дня, наступного після надходження його до реєструючого органу, з дотриманням вимог, передбачених пунктами 8, 9 цього Положення.

У разі потреби (необхідність проведення аналізу нормативного акта із залученням експертів, вивчення значної кількості актів чинного законодавства тощо) ці терміни можуть бути продовжені керівником реєструючого органу, але не більш як на 10 робочих днів, про що повідомляється орган, який надіслав нормативний акт на державну реєстрацію.

Нормативний акт після висловлених реєструючим органом зауважень на прохання органу, що його видав, може бути повернутий на доопрацювання. Термін доопрацювання визначається реєструючим органом за погодженням з органом, що подав акт»;

3) у пункті 13:

а) абзац перший викласти в такій редакції:

«13. У державній реєстрації може бути відмовлено, якщо нормативний акт:

а) не відповідає Конституції України;

б) видано з порушенням чинного законодавства, зокрема акт:

порушує чи обмежує встановлені законом права, свободи й законні інтереси громадян, підприємств, установ та організацій або покладає на них не передбачені законодавством обов’язки;

виходить за межі компетенції органу, що його видав;

не відповідає вимогам законодавства про мови;

суперечить установленому порядку веденя діловодства;

в) не узгоджено із заінтересованими органами, якщо таке узгодження відповідно до чинного законодавства є обов’язковим;

г) викладено з порушенням правил правопису;

д) не узгоджується з дорученням, даним органу, що видав акт»;

б) абзац третій викласти в такій редакції:

«Орган, якому відмовлено у державній реєстрації нормативного акта, має право оскаржити рішення Мінюсту – до Кабінету Міністрів України, а рішення управління юстиції – до Мінюсту України в 10-денний термін з дня отримання рішення про відмову в державній реєстрації нормативного акта»;

в) доповнити пункт абзацом такого змісту:

«Нормативний акт, у державній реєстрації якого відмовлено, підлягає скасуванню органом, що його видав, у 5-денний термін з дня отримання рішення про відмову в державній реєстрації акта чи висновку за результатами розгляду скарги на рішення про відмову в державній реєстрації акта».

Виконуючий обов’язки Прем’єр-міністра України Ю. Звягільський
Міністр Кабінету Міністрів України І. Доценко

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті