Як інформує офіційний портал Президента України, в Адміністрації Президента України під головуванням Ольги Богомолець, радника Президента з гуманітарних питань, відбулася розширена нарада, присвячена стану імунізації населення, під час якої обговорено стан виконання Загальнодержавної програми імунопрофілактики та захисту населення від інфекційних хвороб на 2009–2015 рр. та забезпечення населення імунобіологічними препаратами. У заході взяли участь відповідальні особи Адміністрації Президента, представники Державної служби України з лікарських засобів, Міністерства охорони здоров’я, Державного експертного центру МОЗ України, епідеміологи, експерти Національного інституту стратегічних досліджень.
«Нам негайно потрібно визначити реальні річні потреби України у вакцинах, проаналізувати, що пропонує сьогодні ринок, у першу чергу українські виробники вакцин, і розробити програму, яка в майбутньому унеможливить ситуації, подібні до сьогоднішньої, коли МОЗ не в змозі закупити й провести вакцинацію, тому що «хтось гальмує продаж». Ці корупційні схеми ми маємо волю зламати», — заявила О. Богомолець.
Відповідно до рішення за результатами наради доручено підготувати й представити на найближчому засіданні групи аналітичні матеріали про загальнодержавні потреби у вакцинах, перелік виробників імунологічних препаратів, українських підприємств, які потенційно здатні швидко налагодити випуск таких препаратів. Експертному середовищу запропоновано представити законодавчі ініціативи щодо спрощення та пришвидшення процедури державних закупівель.
«Виробник, а не посередник має розраховувати на державні кошти. Нам потрібно створити систему імунізації населення на основі чітких рекомендацій ВООЗ. Ми щороку гасимо пожежі замість того, щоб займатися плануванням на тривалий час, у межах 5–6 років. Нам слід активізувати пошук стратегічних партнерів-постачальників, уникнувши зайвого посередництва і припинити затягувати процес закупівель», — наголосила радник Президента.
Учасники наради звернулися до О. Богомолець з проханням ініціювати доручення КМУ щодо впровадження спеціальної процедури закупівель препаратів цього напряму у виробників.
Нагадаємо, що через проблеми із закупівлею ліків 1 жовтня Уряд України ухвалив рішення щодо відсторонення Олега Мусія від виконання обов’язків міністра охорони здоров’я та звільнення його першого заступника Руслана Салютіна.
Коментарі
Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим