20 листопада на офіційному сайті МОЗ України для громадського обговорення оприлюднено проект наказу профільного міністерства, яким пропонується затвердити Порядок розрахунку референтних цін (цін відшкодування) на препарати інсуліну (далі — проект Порядку). Він поширюватиметься на препарати інсуліну, що зареєстровані в Україні і внесені до Державного реєстру лікарських засобів, згідно з переліком категорій хворих та видів інсуліну для відшкодування вартості останніх. Для розрахунку референтних цін (цін відшкодування) всі препарати інсуліну, що підлягатимуть відшкодуванню, послідовно розподілятимуться за торговою назвою препарату інсуліну/аналога інсуліну. Розрахунок ціни повного відшкодування проводитиметься для кожної торгової назви препарату інсуліну/аналога інсуліну у міжнародних одиницях та за вторинну упаковку.
Відповідно до проекту Порядку розрахунок референтної ціни:
- повного відшкодування для препаратів інсуліну зарубіжного виробництва здійснюватиметься на основі оптово-відпускної ціни відшкодування, яка обчислюватиметься шляхом використання механізму зовнішнього реферування цін виробника, отриманих з офіційних джерел інформації у референтних країнах;
- повного відшкодування препаратів інсуліну вітчизняного виробництва здійснюватиметься на основі задекларованої оптово-відпускної ціни кожної торгової назви препарату інсуліну/аналога інсуліну, внесеної до реєстру оптово-відпускних цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення з урахуванням надбавок, податків та зборів.
А референтна ціна часткового відшкодування розраховуватиметься для кожної групи препаратів інсуліну окремо як середньоарифметична ціна за міжнародну одиницю препарату інсуліну з подальшим перерахунком за вторинну упаковку з врахуванням надбавок, податків та зборів.
Проектом документа визначено такі референтні країни: Республіка Болгарія, Республіка Молдова, Республіка Польща, Словацька Республіка, Чеська Республіка, Латвійська Республіка, Республіка Сербія та Угорщина.
Сам Реєстр референтних цін (цін відшкодування) на препарати інсуліну (далі — Реєстр) вестиметься МОЗ України на паперових носіях та оприлюднюватиметься на офіційному сайті відомства. А оновлення Реєстру здійснюватиметься 2 рази на рік станом на 01 лютого та 01 серпня поточного року. У разі зміни протягом поточного місяця середньомісячного курсу гривні до долара США, встановленого Національним банком, більше ніж на 5%, референтні ціни препаратів інсуліну зарубіжного виробництва підлягатимуть коригуванню МОЗ України та внесенню змін до Реєстру до 10 числа наступного місяця. Проектом документа допускається внесення до Реєстру виправлень технічного характеру, які вноситимуться на підставі наказу профільного міністерства.
А виключення відомості з Реєстру здійснюватиметься у зв’язку із закінченням терміну дії реєстраційного посвідчення на лікарський засіб.
Нагадаємо, що 13 листопада під час прес-конференції «Державне забезпечення хворих на діабет в Україні: стан та перспективи» Олександра Павленко, перший заступник міністра охорони здоров’я України, повідомила, що для повної реалізації пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на препарати інсуліну, необхідно прийняти ряд нормативно-правових актів, серед яких і проект Порядку. Вона запевнила, що всі необхідні нормативно-правові акти планується прийняти до кінця року. Звертаємо увагу, що пілотний проект планується запровадити на початку 2016 р.
Коментарі
Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим