Народні депутати не змогли подолати вето Президента на закон щодо відновлення обов’язкової підготовки офіцерів запасу медичної служби

12 Липня 2017 2:27 Поділитися

12 липня під час ранкового засідання Верховної Ради України народні депутати розглянули законопроект № 2210а «Про внесення змін до статті 11 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» (щодо проходження студентами вищих медичних, фармацевтичних навчальних закладів військової підготовки за програмою підготовки офіцерів запасу медичної служби в обов’язковому порядку)».

Нагадаємо, що закон прийнято ще 18 жовтня 2016 р., однак 17 листопада минулого року його повернуто з вето Президента України для відхилення.

Представник Президента України у Верховній Раді України Ірина Луценко повідомила, що закон не може бути підписаний Президентом України з огляду на наступне.

У вищих медичних, фармацевтичних навчальних закладах навчається близько 65 тисяч студентів. Щороку випуск лікарів становить 12 тис. осіб, тоді як у медичних підрозділах (закладах) Міністерства оборони України та Збройних Сил України існує близько 2800 посад військових лікарів (провізорів), а наявний мобілізаційний ресурс офіцерів запасу медичних спеціальностей становить близько 60 тис. осіб.

Запровадження обов’язкової підготовки усіх громадян України, які здобувають освітній ступінь вищої освіти у вищих медичних, фармацевтичних навчальних закладах України за програмою підготовки офіцерів запасу медичної служби, призведе до випуску офіцерів запасу медичних спеціальностей із перевищенням існуючої потреби у комплектуванні первинних посад медичного складу майже у 20 разів.

«Військову підготовку студентів за програмою підготовки офіцерів запасу медичної служби доцільно здійснювати в межах обсягів державного замовлення на підготовку відповідних фахівців», – наголосила І. Луценко.

Народний депутат, член депутатської фракції Партії «Блок Петра Порошенка», секретар Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони Іван Вінник наголосив, що за підрахунками Міністерства оборони України, у разі відновлення підготовки офіцерів запасу медичної служби в обов’язковому порядку додаткові видатки з Держбюджету становитимуть у 2018 р. – близько 280 млн грн., у 2019 та наступних роках – 420 млн грн. (без урахування інфляції).

За словами народного депутата, головною проблемою української армії є не комплектація офіцерами запасу медичної служби, а відсутність медичної техніки, спеціального транспорту, тому увагу з боку держави необхідно приділити саме цьому питанню. «Комітет пропонує відхилити даний законопроект і підтримати пропозицію Президента України. Водночас будемо вдячні, якщо за пропозицією голови Верховної Ради України буде надано доручення профільному комітету додатково ще раз опрацювати дане питання і вийти в сесійну залу з виваженим рішенням», – зазначив І. Вінник.

Оксана Корчинська, перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з охорони здоров’я, співавтор законопроекту наголосила, що наразі у більшості бригад у зоні проведення АТО дефіцит у лікарському складі становить 70-80%.

Після обговорення народні депутати перейшли до голосування. З необхідних 300 лише 85 парламентарів проголосували за подолання вето Президента України на закон. Таким чином, закон відхилено.

Прес-служба «Щотижневика АПТЕКА»

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті