2 січня МОЗ України опубліковано Реєстр граничних оптово-відпускних цін на лікарські засоби (далі — Реєстр) для участі в урядовій програмі «Доступні ліки». У зв’язку із цим з 2 до 11 січня (включно) профільне міністерство прийматиме від фармвиробників та імпортерів лікарських засобів заяви на участь препаратів у програмі «Доступні ліки».
Новий реєстр «доступних ліків» містить 23 міжнародні непатентовані назви завдяки змінам, які прийнято Урядом 27 грудня, до програми «Доступні ліки», а саме додано ще 2 діючі речовини для лікування серцево-судинних захворювань та діабету ІІ типу — лозартан та глібенкламід.
Також Урядом ухвалено зміни, що впроваджують новий механізм ціноутворення для препаратів: після встановлення граничних цін на лікарські засоби фармацевтичні компанії матимуть додатково 5 днів, щоб знизити свої цінові пропозиції і таким чином поповнити список препаратів, що відшкодовуватимуться на 100% за державний кошт.
«Завдяки цій зміні ми очікуємо щонайменше 10 нових торгових назв препаратів, що розширять перелік безкоштовних лікарських засобів. Це дозволить збільшити асортимент медикаментів для пацієнтів, яким навіть незначна доплата є обтяжливою для сімейного бюджету. Також це має суттєво знизити дефектуру лікарських засобів в аптеках: попит на ліки, що повністю відшкодовуються державою, був інколи настільки високим, що у виробників не вистачало потужностей, і пацієнти були змушені обирати ті препарати, за які необхідно було доплачувати», — зазначив Роман Ілик, заступник міністра охорони здоров’я України.
МОЗ України очікує, що споживання безоплатних лікарських засобів в упаковках зросте на 30%. І це все відбудеться без впливу на бюджет програми.
Окрім цього, профільне міністерство наголошує, що Реєстр оновлюватиметься повністю, тому діючим учасникам програми необхідно подати (повторно) заяви для включення препаратів у Реєстр.
Як раніше повідомляло наше видання, відповідно до оприлюдненої профільним міністерством хронології введення в дію оновленої редакції Реєстру, після закінчення строку прийняття заяв, з 12.01.2018 р. до 21.01.2018 р. МОЗ України опрацьовуватиме отримані заяви і формуватиме оновлену редакцію Реєстру. І приблизно 22.01.2018 р. профільне міністерство планує оприлюднити відповідний наказ. При цьому протягом 5 робочих днів від дати оприлюднення цього наказу заявники матимуть право подати до МОЗ України звернення щодо виправлення в оновленому Реєстрі технічних помилок.
Крім того, протягом 5 робочих днів з дати оприлюднення оновленої редакції Реєстру заявники, вартість добової дози лікарського засобу яких у Реєстрі не більше ніж на 5% перевищуватиме таку вартість добової дози лікарського засобу (з однаковою МНН та формою випуску), що відшкодовується в Реєстрі повністю (без доплати), матимуть право повторно подати документи зі зміненою оптово-відпускною ціною за упаковку лікарського засобу. І МОЗ України за результатами розгляду отриманих документів протягом 5 робочих днів прийматиме рішення про внесення змін до Реєстру, які затверджуватимуться відповідним наказом.
Зауважимо, що 27 грудня МОЗ України оприлюднював проект Реєстру. Однак на відміну від нього, у затвердженій редакції дещо змінено граничні оптово-відпускні ціни визначеної добової дози. Також порівняно з попередньою редакцією Реєстру в новій відсутня МНН будесонід у формі порошку для інгаляцій.
Коментарі
Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим