Національний перелік: МОЗ закликає не поширювати неправдиву інформацію

29 Березня 2018 10:54 Поділитися

МОЗ України закликає не займатися маніпуляціями та поширенням неправдивої інформації щодо нового Національного переліку основних лікарських засобів (далі — Національний перелік).

«У соцмережах почалися інформаційні атаки на новий Національний перелік»,  повідомляє Міністерство. У зв’язку із цим МОЗ України підкреслює наступне: «Закупівлі ліків за бюджетні кошти згідно з Національним переліком  це загальноприйнята світова практика. Мета національних переліків  максимально ефективно розподілити обмежені ресурси (бюджетні кошти) для закупівлі найбільш необхідних пацієнтам лікарських засобів, ефективність яких є доведеною у світі».

Закупівлі лікарських засобів закладами, що повністю або частково фінансуються з державного та місцевих бюджетів, повинні здійснюватися відповідно до Національного переліку з 1 січня 2018 р. Про дату введення в дію Національного переліку було відомо за півроку до цього, з 4 липня 2017 р., коли Уряд ухвалив постанову «Про внесення змін до постанов КМУ від 25 березня 2009 р. № 333», що передбачає запровадження перехідного періоду для завершення процесу закупівлі лікарських засобів. Тобто для обрахування потреби в лікарських засобах і планування закупівель закладами охорони здоров’я та іншими розпорядниками бюджетних коштів часу було більш ніж достатньо.

Порядок обрахування потреби також був відомий з 11 липня 2017 р. Були визначені персональні відповідальні особи в регіонах, що відповідають за розрахунок потреби закладів охорони здоров’я в ліках з Національного переліку. МОЗ України було розроблено та затверджено «Порядок визначення обсягів потреби в закупівлі лікарських засобів закладами і установами охорони здоров’я, що повністю або частково фінансуються з державного та місцевих бюджетів» (наказ МОЗ України від 11.07.2017 р. № 782). МОЗ України проводило й продовжує проводити регулярні роз’яснювальні наради, тренінги та семінари для фахівців, медиків та громадських організацій.

З причин, що зумовлені бюджетним процесом, процедура закупівлі розпочинається в грудні та закінчується в лютому–березні. Фактичне надходження ліків до закладів охорони здоров’я відбувається у березні–квітні. Така ситуація складається багато років поспіль, керівники закладів охорони здоров’я та розпорядники бюджетних коштів про неї знають. Для уникнення перебоїв у постачанні ліків законодавством передбачена можливість для лікарень подовження попередніх договорів у межах 20%. Тому врахування особливостей бюджетного процесу в плануванні закупівель є їхнім безпосереднім обов’язком.

Твердження про те, що Національний перелік блокує регіональні програми із закупівлі ліків, не відповідає дійсності. Кожен регіон має право закуповувати ліки за регіональними програмами, у тому числі — для лікування рідкісних захворювань, паралельно з ліками з Національного переліку.

За матеріалами moz.gov.ua

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті