Декларація щодо відмови аптечних мереж від маркетингових угод виглядає як антиконкурентні узгоджені дії — Світлана Панаіотіді

06 Листопада 2018 4:04 Поділитися

5 листопада керівництво ряду аптечних мереж заявило про відмову з 1 січня 2019 р. від укладення маркетингових договорів та отримання будь-яких доходів від виробників лікарських засобів за надання маркетингових послуг. Відповідну декларацію було озвучено під час прес-конференції в Українському національному агентстві «Укрінформ», організованої громадською спілкою «Аптечна професійна асоціація України (АПАУ)» (далі — АПАУ).

Таке рішення власники аптечного бізнесу прийняли у зв’язку з реєстрацією в Парламенті законопроекту «Про внесення змін до Закону України «Про лікарські засоби» щодо забезпечення економічної конкуренції та захисту прав пацієнтів при здійсненні роздрібної торгівлі лікарськими засобами» (реєстр. № 8591), який викликав багаточисельні обговорення та ажіотаж як у професійної спільноти, так і серед населення України.

«З метою недопущення колапсу на фармацевтичному ринку України через масове закриття аптек та ще більшого здорожчання вартості лікарських засобів для населення, усвідомлюючи соціальну значущість та соціальну відповідальність нашого бізнесу перед громадянами в умовах нелегкої соціально-економічної ситуації в країні, заявляємо про відмову аптечних мереж, що підписалися нижче, з 01.01.2019 р. від укладення маркетингових договорів та отримання будь-яких доходів від виробників лікарських засобів за надання маркетингових послуг», — йдеться в декларації.

На заяву відреагувала Світлана Панаіотіді, державний уповноважений Антимонопольного комітету України (АМКУ). «Я вже з нетерпінням чекаю першого січня, щоб подивитися на реалізацію декларації відмови від маркетингових договорів усіх мереж», — повідомила вона на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook. За її словами, такий заклик виглядає як антиконкурентні узгоджені дії, інакше кажучи, змова аптек.

С. Панаіотіді висловила побажання, щоб зауваження АМКУ не трактували інакше та не давали їм забарвлення, вигідного комусь з учасників (і це стосується всіх). «Комітет надав в якості зауважень суттєві недоліки законопроекту, зазначивши, що він потребує доопрацювання, а також те, що концепцію вимог до роздрібного ринку мають обговорювати та визначити спільно МОЗ та ВР (прим. ред.: Верховна Рада України). І, безумовно, ми готові завжди бути залученими. І маємо бути залучені, але це політика у сфері охорони здоров’я, — зауважила вона, — у будь-якому випадку, не хотілось би, щоб сталося так, що спочатку відбудеться відмова від маркетингу та підняття торгової націнки, а потім повернення маркетингу, а націнка залишиться на тому ж самому піднятому рівні».

Прес-служба «Щотижневика АПТЕКА»

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті