Симптоми інфаркту міокарда у жінок: як визначити і коли викликати швидку

25 Січня 2019 12:09 Поділитися

Чоловіки та жінки відрізняються фізіологічно, і серцевий напад може виглядати у жінок не так, як у чоловіків. Через це жінки іноді невчасно звертаються за медичною допомогою і ризикують мати важкий перебіг чи померти. Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) України на своєму сайті наводить рекомендації Американської асоціації серця (American Heart Association — АНА) про те, як розпізнати інфаркт, що робити і як знизити ризик.

Інфаркт стається, коли постачання крові до серця в певній ділянці критично зменшується чи припиняється. Причина цьому — передусім, звуження коронарних судин через атеросклероз чи тромб. Ділянка серця, що не отримує кисень, поступово помирає. Тому так важливо вчасно відновити кровообіг у серці.

Серцевий напад проявляється болем, який має пекучий чи стискаючий характер, або дискомфортом і важкістю за грудиною. Це триває кілька хвилин, або відступає і знову повертається. «На мені наче сидить слон», — кажуть ті, хто це пережив.

Але у жінок це може проявлятися інакше:

  • можуть боліти одна чи обидві руки, шия, плечі, щелепа чи живіт;
  • часто болить між лопатками;
  • дихання може стати частим і поверхневим, але при цьому нічого не болітиме;
  • може з’явитися виражена слабкість, кинути в холодний піт або виникне запаморочення і нудота.

Якщо ви відчуваєте такі симптоми — негайно викликайте швидку. Можна прийняти ацетилсаліцилову кислоту — вона зупиняє згортання крові й утворення тромбів. Якщо у людини поруч із вами зупинилося дихання, перш за все телефонуйте 103 і зробіть непрямий масаж серця, поки дихання не відновиться.

Викликати екстрену допомогу також треба, якщо:

  • біль постійний та стає інтенсивнішим;
  • біль хвилеподібно повторюється у стані спокою;
  • виникає різка слабкість, відчуття страху;
  • частішає пульс;
  • різко коливається артеріальний тиск.

За даними американських кардіологів, жінки дуже бояться не стільки інфарктів, як госпіталізації. Тому вони намагаються терпіти біль і дискомфорт, уникають викликати екстрену медичну допомогу і тим самим підривають своє здоров’я, втрачаючи дуже важливий час для застосування найбільш ефективних сучасних методів лікування інфаркту. Що менше часу пройде від початку симптомів до потрапляння в лікарню, то кращі шанси на одужання.

Нині абсолютно всі пацієнти з гострим інфарктом міокарда з елевацією сегменту ST (коли від оперативного втручання і встановлення стенту залежить життя людини) отримують стент безоплатно. Таку допомогу можна отримати в одному з 34 реперфузійних центрів, які працюють у режимі «24/7/365». Ще 6 відділень приймають пацієнтів з гострим інфарктом міокарда, але не цілодобово.

А щоб ваше серце та судини були в безпеці — консультуйтесь зі своїм сімейним лікарем щодо ризиків розвитку серцево-судинних хвороб (за потреби він направить до кардіолога), кидайте палити, багато рухайтеся та слідкуйте за своїм раціоном.

За матеріалами moz.gov.ua

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті