Рішення окружного суду м. Київ блокує доставку життєво необхідних ліків та вакцин — Уляна Супрун

06 Лютого 2019 11:35 Поділитися

6 лютого Уляна Супрун, в.о. міністра охорони здоров’я України, на своїй сторінці у мережі Facebook прокоментувала рішення окружного суду м. Київ щодо її відсторонення від виконання обов’язків міністра.

«Ніщо так не об’єднує українське суспільство, як захист змін у медичній сфері. Дякую всім громадянам, громадським організаціям, медикам, асоціаціям та народним депутатам, які вчора висловили нашій команді підтримку та обурення суддівським свавіллям», — зазначає У. Супрун. Також вона висловила вдячність Президенту України, очільнику Уряду та голові Парламенту України за чітку позицію щодо підтримки трансформації охорони здоров’я України.

«Тепер нам треба оперативно врегулювати ситуацію, яка склалася.

Зміни, яких нам вдалося досягти, поставлені під загрозу. Але наразі разом з командою Міністерства охорони здоров’я України маємо ряд дуже конкретних проблем і питань:

  • як ліки, закуплені на суму понад 633 млн грн. коштів платників податків, які готуються до відправки в регіони на складах МОЗ України, будуть відправлені у медзаклади? Адже розподіл препаратів відбувається за підписом в.о. міністра;
  • на складах державних підприємств «Укрвакцина» та «Укрмедпостач» готуються до розвезення в регіони життєво необхідні препарати за 33 програмами державних закупівель. Це вакцини проти кору, які є єдиним засобом, щоб зупинити спалахи хвороби. Це ліки для онкохворих дітей і дорослих, пацієнтів з цукровим діабетом, хворобами серця, гепатитом, препарати для тих, хто потребує діалізу чи антиретровірусної терапії;
  • хто підпише договори з міжнародними організаціями, які закуповуватимуть ліки, вакцини та медичні вироби за кошти держбюджету 2019 р.? Бо повноваження підписувати договори також має лише в.о. міністра.

Так само під загрозою вчасні закупівлі й поставки ліків за кошти цьогорічного бюджету. МОЗ України у рекордні терміни розпочало процес закупівель. Однак через те, що наразі ніхто не вповноважений виконувати обов’язки міністра, укладання договорів із закупівельниками може не відбутися вчасно.

Зірвані терміни поставок призведуть до того, що тисячі людей залишаться без лікування. А довіра до міжнародних організацій, які не дають красти кошти з державного бюджету та допомагають закуповувати в рази більше ліків, вакцин, стентів та інших необхідних медичних виробів, — буде втрачена;

  • хто підпише документи про відправку на лікування за кордон 44 громадян? Бо накази про відправку підписує в.о. міністра.

Йдеться про безпеку, здоров’я та життя мільйонів людей. Я готова підписувати все необхідне.

Сьогодні повертаюся в Україну з відрядження у США, яке було скасоване у зв’язку з ухвалою судді Каракашьяна. Мусимо у найкоротші строки відновити роботу Міністерства», — зазначає в.о. міністра.

Нагадаємо, раніше наше видання повідомляло, що суд заборонив У. Супрун виконувати повноваження міністра. Після цього Уряд України розмістив заяву щодо оскарження рішення суду.

Прес-служба «Щотижневика АПТЕКА»

Цікава інформація для Вас:

Коментарі

Юрий 08.02.2019 8:10
Значит эта ЦРУшная леди вместе с нашим так называемым президентом виновны в эпидемиях гриппа и кори в Украине.Похоже вот откуда у государственной измены ноги растут.

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті