Україна приєдналася до міжнародної кампанії з підтримки людей з гемофілією «Підсвіти червоним»

17 квітня, вперше за свою історію, Україна приєдналася до міжнародної кампанії з підтримки людей з гемофілією та підсвітила червоним будівлі й споруди столиці: Київську міську державну адміністрацію (КМДА), Стелу Незалежності, Труханів міст та ТРЦ «Gulliver».

Щороку у Всесвітній день гемофілії з метою привернення уваги до проблеми гемофілії світові столиці підсвічують червоним відомі споруди та монументи. Takeda в Україні як частина глобальної біофармацевтичної компанії ініціювала підтримку і нашою країною міжнародної кампанії «Підсвіти червоним». Її мета — привернення уваги світової спільноти до важливості своєчасної та ранньої діагностики пацієнтів з гемофілією А, В та хворобою Віллебранда.

17 квітня жителі та гості міста Київ мали змогу спостерігати таку підсвітку будівлі КМДА, Стели Незалежності та Труханового мосту. Також ініціативу підтримав ТРЦ «Gulliver».

Згідно з даними Всесвітньої федерації гемофілії за 2017 р. у світі налічується 196 706 людей з гемофілією, 76 144 — із хворобою Віллебранда та 42 573 — з іншими розладами згортання крові1. В Україні, згідно зі статистичним звітом Міністерства охорони здоров’я за 2017 р., налічувалося 2569 осіб з діагнозом «гемофілія», з них 667 — діти2. За підрахунками, тільки 32% українців з гемофілією житимуть довше 50 років3.

Гемофілія вважається одним з найвідоміших рідкісних захворювань у світі. Вона проявляється тривалими кровотечами після видалення зубів, виникненням великих гематом при незначних ударах, крововиливами в суглоби, що супроводжуються сильним болем, набряками та порушенням рухливості. Пізній початок лікування осіб з гемофілією призводить до серйозних наслідків, постійні крововиливи в суглоби пошкоджують їх та згодом призводять до інвалідизації4.

Останніми роками в Україні впроваджується профілактичне лікування для дітей з гемофілією, зокрема, введення фактору згортання крові в домашніх умовах, що допомагає значно знизити ризик інвалідизації. Діти мають змогу відвіду­вати навчальні заклади та мати звичайне соціальне життя.

«Ще 20 років тому встановлений діагноз гемофілії в Україні був вироком для пацієнтів та їх сімей, оскільки це означало неможливість відвідування школи та обмеження пересування. Сучасні можливості лікування багатьом дітям подарували активне життя без обмежень, коментує Олександр Марков, директор із медичних питань Takeda в Україні, Молдові та Білорусі. Компанія Takeda розробляє інноваційні методи лікування пацієнтів з розладами згортання крові. Одним з пріо­ритетних завдань компанії є допомога в реалізації проекту своєчасної діагностики пацієнтів з гемофілією , а також діагностика пацієнтів із інгібіторною формою гемофілії (ускладнення лікування гемофілії)».

Недостатня обізнаність — одна з ключових причин того, чому гемофілія діагностується запізно. Takeda прагне підвищити рівень обізнаності як громадськості, так і лікарів про це захворювання. Кожен українець міг взяти участь у кампанії. Для цього потрібно було «підсвітити» своє фото червоним та розмістити його в соцмережах з хештегами #Всесвітній_День_Гемофілії та #WHD2019, підтримавши таким чином людей з гемофілією.

Прес-служба «Щотижневика АПТЕКА»
за матеріалами прес-релізу компанії Takeda

UA/TAK/0419/0016


1Report on the Annual Global Survey 2017 is published by the World Federation of Hemophilia. World Federation of Hemophilia, 2018.
2Гемофілія. Ситуаційний аналіз проблематики в Украї­ні, 2018 р. www.ifak.com.ua.
3moz.gov.ua/article/news/pacienti-z-gemofilieju-otrimajut- jakisni-evropejski-liki%20.
4Skinner M.W. Haemophilia 2012; 18 (Suppl 4): 1-1.

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті