Впровадження пілотного проекту з індивідуального кодування ліків має обговорюватися з бізнесом — ЄБА

Минулого тижня КМУ ухвалив Постанову про запровадження пілотного проекту з маркування контрольними знаками та проведення моніторингу обігу ліків, який є частиною Концепції реалізації державної політики щодо запобігання фальсифікації лікарських засобів. Водночас, текст документу не обговорювався із професійною громадськістю.

«Бізнес очікує на обговорення, яке має скоро відбутись. Адже має бути чітке розуміння, що саме закладатиметься в кожний з етапів впровадження системи, які зміни при цьому необхідні в законодавстві, в які терміни, що очікується від бізнесу на сьогодні у зв’язку із пілотним проектом. Якщо говорити про подальше впровадження системи моніторингу – має бути чітке розуміння «змісту» кодування відповідно до європейських правил. Також, впровадження кодування у будь-якому разі вплине на планування операційної діяльності фармкомпаній. А для дійсно успішного впровадження, що відповідало б закладеній меті – необхідне єдине розуміння правил і можливостей як державними органами, так і бізнесом», – пояснила Наталія Сергієнко, виконавчий директор Комітету з охорони здоров’я Європейської Бізнес Асоціації.

За анонсованою раніше інформацією, вже з вересня 2019 року на упаковках деяких препаратів почне з’являтися спеціальне маркування, за яким можна буде перевірити «непідробленість» препарату, наприкінці року можна буде перевірити ліки за допомогою мобільного додатку.

Однак, наразі у виробників та інших учасників ринку не вистачає інформації щодо того, як саме система моніторингу та пілотний проект будуть впроваджуватись на практиці, чи буде забезпечена інтеграція української системи з відповідною системою в ЄС, яку саме інформацію має містити кодування. Крім того, відсутня поки що інформація про подальші плани щодо забезпечення інфраструктури для відстеження кодування ліків на усіх етапах. Бізнес також занепокоєний, що може відбутись плутанина між змістом 2D коду та QR коду.

Також, в Асоціації наголошують, що доцільно забезпечити ретельний аналіз саме тих вимог до індивідуального кодування лікарських засобів, які визначені законодавством ЄС і впроваджуються в країнах-членах ЄС. Будь-які особливості «внутрішнього» характеру можуть призвести до небажаного значного подорожчання ліків виробництва країн-членів ЄС для населення України, а також у подальшому створити неочікувані бар’єри для експорту продукції українського виробництва до країн-членів ЄС.

За словами Наталії Сергієнко, наразі ж можна говорити тільки про відчуття щодо нереалістичності термінів пілотного проекту. Виробники повинні отримати більш докладну інформацію про усі умови і правила, що застосовуватимуться.

Отже, Європейська Бізнес Асоціація очікує, що найближчим часом ці питання будуть обговорені, і спільно вдасться оцінити підходи, наявність ресурсів, конкретні кроки задіяних до процесу держаних органів та структур у подальшому. Без цього складно говорити про готовність фармвиробників до впровадження нової системи запобігання фальсифікації ліків на фармринку. Сподіваємось, найближчим часом така дискусія відбудеться.

За матеріалами eba.com.ua

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті