Група народних депутатів, серед яких Вадим Новинський, Сергій Магера та інші, подали до Парламенту проект Закону України від 04.09.2019 р. № 2049 «Про внесення змін до прикінцевих положень Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» щодо тимчасового обмеження здійснення перевірок найменших суб’єктів господарювання Державною фіскальною службою України».
В обґрунтуванні доцільності законопроекту зазначається, що здійснення державного нагляду (контролю) на основі принципу оцінки ризиків та доцільності шляхом переорієнтації державного нагляду (контролю) з карально-репресивної на превентивну і ризикорієнтовану перебуває лише на стадії розробки відповідних заходів реформування. Разом з тим економіка країни знаходиться у важкому стані та потребує створення сприятливого середовища для провадження господарської діяльності, розвитку малого і середнього підприємництва, а також збалансованого захисту інтересів громадян, суб’єктів господарювання та держави. Відтак найменші суб’єкти господарської діяльності потребують найбільшого сприяння в розвитку.
З цією метою наголошується на необхідності вжиття тимчасових перехідних заходів, які покликані не тільки створити сприятливе середовище для провадження господарської діяльності, а й пришвидшити реформування системи державного нагляду (контролю). Отже, народні обранці пропонують встановити тимчасові обмеження щодо підстав проведення Державною фіскальною службою України (далі — ДФС) перевірок підприємств, установ та організацій, фізичних осіб — підприємців з обсягом доходу до 20 млн грн. за попередній календарний рік. Зокрема, пропонується встановити до 1 липня 2021 р. можливість для ДФС проведення перевірок підприємств, установ та організацій, а також фізичних осіб — підприємців із зазначеним обсягом доходу виключно:
- з дозволу Кабінету Міністрів України;
- за власною заявою суб’єкта господарювання;
- згідно з рішенням суду;
- за вимогами норм Кримінального процесуального кодексу України.
Однак зазначене обмеження на проведення заходів державного нагляду (контролю) ДФС депутати пропонують не поширювати на перевірки:
- суб’єктів господарювання, що ввозять на митну територію України та/або виробляють та/або реалізують підакцизні товари;
- щодо дотримання норм законодавства з питань наявності ліцензій, повноти нарахування та сплати податку на доходи фізичних осіб, єдиного соціального внеску, відшкодування податку на додану вартість;
- з питань дотримання порядку застосування реєстраторів розрахункових операцій.
Прикінцеві положення законопроекту № 2049, з урахуванням вищевикладеного, пропонують Уряду зобов’язати завершити реформування системи державного нагляду (контролю) та впровадження ризикорієнтованого підходу до здійснення заходів державного нагляду (контролю) у всіх сферах господарської діяльності до 1 липня 2021 р.
Коментарі
Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим