Дмитро Дубілет, призначений 29.08.2019 р. міністром Кабінету Міністрів України, на своїй офіційній сторінці в соціальній мережі повідомив, що наразі запускається в роботу законопроект та акти Кабінету Міністрів України, які скасують обов’язковість трудових книжок. Нагадаємо, що про відмову від трудових книжок міністр уже повідомляв раніше в контексті поступового переходу держави на цифровий документообіг.
Роботу над вказаним проектом закону Д. Дубілет проводить спільно з головою правління Пенсійного фонду України Євгенієм Капінусом, директором Департаменту гуманітарної та соціальної політики Віталієм Коблошом, міністром розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофієм Миловановим та його заступником Дмитром Романовичем, а також міністром соціальної політики Юлією Соколовською.
У своєму повідомленні Д. Дубілет навів декілька тез реформи, яку пропонує зазначена команда, зокрема:
- відсутність обов’язку громадян подавати під час працевлаштування роботодавцю трудову книжку, відповідно, роботодавці більше її не перевірятимуть та не зберігатимуть на підприємстві;
- відкриття громадянам доступу до інформації про власний стаж роботи в мережі Інтернет шляхом отримання електронного документа з накладенням електронного цифрового підпису, який можна буде представляти роботодавцю в разі потреби;
- можливість перевірки роботодавцем документа, що підтверджує стаж робітника, за допомогою QR-кода, який автоматично привласнюватиметься відповідному документу в ході його отримання.
Міністр зазначив, що в державних електронних реєстрах наявні дані про трудовий стаж українців починаючи з 2000 р., які й використовуються для розрахунку пенсій та інших соціальних виплат. Для тих, хто має трудовий стаж до 2000 р., планується передбачити можливість внесення цієї інформації самостійно або ж через роботодавця. Це позбавить необхідності зберігати трудову книжку, при цьому трудову книжку робітник може все ж зберегти за бажанням, однак обов’язок подавати її, так само як і обов’язок роботодавця вести її, буде скасовано.
Таким чином, про ведення підприємством своєї трудової книжки після реалізації реформи робітник зможе хіба що попросити роботодавця, і тільки в разі, якщо останній погодиться, вона подаватиметься при працевлаштуванні.
Наостанок Д. Дубілет зазначив, що сподівається на прийняття відповідних нормативно-правових актів уже до кінця нинішнього 2019 р.
Зазначимо також, що в Секретаріаті Уряду за ініціативи Д. Дубілета нещодавно розпочався експериментальний проект щодо підвищення ефективності управлінських процесів — тестування електронного документообігу iDoc.
Коментарі
Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим