ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо заходів з детінізації обігу товарів і послуг»
1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту
Одними із головних ознак самодостатньої цивілізованої, розвиненої держави є соціальний і матеріальний стан її народу, рівень життя, статки, умови ведення бізнесу, реальні доходи та здатність до саморозвитку і прогресу.
Станом 1 лютого 2019 року на обліку в Україні перебуває 1,8 млн. фізичних осіб підприємців (ФОП), з них 1,3 млн — платників єдиного податку. При цьому вони збільшують платежі до бюджету. За даними ДФС, за 2018 рік ФОПи збільшили сплату єдиного соціального внеску на 38% — з 14 млрд до 19,6 млрд грн.
Запропонований законопроект допоможе лібералізувати умови віднесення фізичних осіб-підприємців до першої, другої та третьої груп спрощеної системи оподаткування, сприятиме розвитку малого та середнього бізнесу, зростанню конкурентоспроможності та якості товарів і послуг, підвищить інвестиційну привабливість України.
2. Цілі та основні завдання прийняття законопроекту
Метою прийняття зазначеного законопроекту є вдосконалення системи спрощеного оподаткування для фізичних осіб-підприємців.
3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту
Законопроектом пропонується внести зміни до Податкового кодексу України. Основними нововведеннями законопроекту є:
– Збільшення граничних обсягів доходу для першої, другої та третьої груп суб’єктів господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування;
– Нульова ставка для першої групи платників єдиного податку щодо діяльності з надання побутових послуг населенню.
4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання
Основними нормативно-правовими актами у даній сфері правового регулювання є Конституція України та Податковий кодекс України.
5. Фінансово-економічне обґрунтування
У разі прийняття законопроекту реалізація його положень не вплине на показники Державного бюджету України.
6. Прогнозовані соціально-економічні та інші наслідки прийняття законопроекту
Прийняття законопроекту сприятиме розвитку підприємницької діяльності, зниженню податкового навантаження на фізичних осіб-підприємців та покращенню економічної ситуації в Україні.
Проект
зареєстрований в Парламенті
29.10.2019 р. за № 2338
Закон України
«Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо заходів з детінізації обігу товарів і послуг»
Верховна Рада України постановляє:
І. Внести зміни до Податкового кодексу України (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2011, № 13–14, № 15–16, № 17, ст.112):
1) У підпункті 1 пункту 291.4 статті 291 число «300000» замінити числом «1000000»;
2) У абзаці третьому підпункту 2 пункту 291.4 статті 291 число «1500000» замінити числом «5000000»;
3) У підпункті 3 пункту 291.4 статті 291 число «5000000» замінити числом «10000000»;
4) Підпункт 1 пункту 293.2 статті 293 викласти у наступній редакції:
«1) для першої групи платників єдиного податку:
– 0 відсотків розміру прожиткового мінімуму щодо діяльності з надання побутових послуг населенню;
– до 10 відсотків розміру прожиткового мінімуму щодо іншої діяльності, дозволеної для першої групи платників єдиного податку.»;
II. Прикінцеві та перехідні положення
1. Цей Закон набирає чинності з 01 січня 2020 року.
2. Кабінету Міністрів України протягом трьох місяців з дня набрання чинності цим Законом:
привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
забезпечити перегляд та приведення відповідними центральними органами виконавчої влади своїх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.
Голова Верховної Ради УкраїниД.О. Разумков
ПОРІВНЯЛЬНА ТАБЛИЦЯ
до проекту Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо заходів з детінізації обігу товарів і послуг»
Податковий кодекс України | |
---|---|
Чинна редакція | Редакція, що пропонується |
291.4. Суб’єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, поділяються на такі групи платників єдиного податку:
1) перша група — фізичні особи — підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 300000 гривень; 2) друга група — фізичні особи — підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв: – не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб; – обсяг доходу не перевищує 1500000 гривень. Дія цього підпункту не поширюється на фізичних осіб — підприємців, які надають посередницькі послуги з купівлі, продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна (група 70.31 КВЕД ДК 009:2005), а також здійснюють діяльність з виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння. Такі фізичні особи — підприємці належать виключно до третьої групи платників єдиного податку, якщо відповідають вимогам, встановленим для такої групи; 3) третя група — фізичні особи — підприємці, які не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, не обмежена та юридичні особи — суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 5000000 гривень; |
291.4. Суб’єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, поділяються на такі групи платників єдиного податку:
1) перша група — фізичні особи — підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень; 2) друга група — фізичні особи — підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв: – не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб; – обсяг доходу не перевищує 5000000 гривень. Дія цього підпункту не поширюється на фізичних осіб — підприємців, які надають посередницькі послуги з купівлі, продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна (група 70.31 КВЕД ДК 009:2005), а також здійснюють діяльність з виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння. Такі фізичні особи — підприємці належать виключно до третьої групи платників єдиного податку, якщо відповідають вимогам, встановленим для такої групи; 3) третя група — фізичні особи — підприємці, які не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, не обмежена та юридичні особи — суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 10000000 гривень; |
293.2. Фіксовані ставки єдиного податку встановлюються сільськими, селищними, міськими радами або радами об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, для фізичних осіб — підприємців, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць:
1) для першої групи платників єдиного податку — у межах до 10 відсотків розміру прожиткового мінімуму; … |
293.2. Фіксовані ставки єдиного податку встановлюються сільськими, селищними, міськими радами або радами об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, для фізичних осіб — підприємців, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць:
1) для першої групи платників єдиного податку: – 0 відсотків розміру прожиткового мінімуму щодо діяльності з надання побутових послуг населенню; – до 10 відсотків розміру прожиткового мінімуму щодо іншої діяльності, дозволеної для першої групи платників єдиного податку. … |
Коментарі
Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим