Розпочалися робочі наради з департаментами охорони здоров’я щодо провадження нової моделі фінансування

12 Грудня 2019 3:45 Поділитися

Національна служба здоров’я України (НСЗУ) на своїй сторінці у Facebook інформує про старт робочих нарад з керівниками регіональних департаментів (управлінь) охорони здоров’я (ДОЗ) стосовно реалізації Програми медичних гарантій у 2020 р. та, зокрема, щодо впровадження нової моделі фінансування закладів медичної допомоги.

У процесі проведення нарад обговорюватимуться питання щодо переходу від бюд­жетного фінансування спеціалізованих закладів охорони здоров’я за рахунок медичної субвенції до оплати за надані медичні послуги населенню з 1 квітня 2020 р.

НСЗУ консультуватиме обласні ДОЗ стосовно очікуваних бюджетів і правил їх формування, а також плану дій для закладів охорони здоров’я, що надають спеціалізовану та високоспеціалізовану допомогу. Витрати на утримання закладів охорони здоров’я, що не виявили наміру одержувати оплату за договорами про медичне обслуговування населення, мають здійснюватися з місцевого бюджету.

Перша зустріч відбулася за участю очільників ДОЗ Черкащини, Житомирщини та Київщини. Їх було поінформовано про подальші кроки в трансформації фінансування медичної галузі. Учасники зустрічі також обговорили питання прогнозних бюджетів областей на 2020 р., представлено аналіз стану мережі спеціалізованих закладів та прогноз їх фінансування у 2020 р.

У ході наради обговорювалися питання зони відповідальності місцевої влади у процесі реформування мережі монопрофільних та багатопрофільних спеціалізованих медичних закладів, механізми отримання кош­тів від НСЗУ та оприлюднено перелік закладів у регіонах, які можуть укладати договір з НСЗУ за пакетами пріоритетних послуг.

«Усі заклади, що надають спеціалізовану медичну допомогу, мають бути готові до контрактування з НСЗУ до 31 січня 2020 р. Це — умова, за якої дані заклади отримають з 1 квітня наступного року державні кош­ти за Програмою медичних гарантій. І зараз НСЗУ спільно з Міністерством охорони здоров’я активно працює над тим, щоб заклади були готові до переходу на нові правила фінансування», — підкреслив Андрій Віленський, директор Департаменту договірної роботи НСЗУ.

За матеріалами facebook.com/nszu.ukr
Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті