Громадська організація «Всеукраїнська фармацевтична палата» (ГО «ВФП») взяла участь у доопрацюванні законопроєкту «Про самоврядування медичних професій» (реєстр. № 2445) у частині визначення фармацевтичних професій та моделі фармацевтичного самоврядування в поєднанні із самоврядуванням інших медичних професій.
Таким чином, пропонується передбачити в системі органів професійного самоврядування медичних професій фармацевтичну палату, до якої входитимуть фармацевтичні працівники, які матимуть право на здійснення фармацевтичної діяльності в галузі охорони здоров’я. При цьому фармацевтичний працівник, який матиме більш ніж одну спеціальність у сфері охорони здоров’я, самостійно обиратиме палату, до якої йому входити.
Право на здійснення фармацевтичної діяльності матимуть особи, включені до Реєстру представників професій у галузі охорони здоров’я та які мають чинне свідоцтво про право на здійснення медичної та фармацевтичної діяльності.
Рішення про надання права здійснювати фармацевтичну діяльність прийматиме фармацевтична палата на підставі поданих документів про освіту.
Перелік документів, необхідних для надання права здійснювати фармацевтичну діяльність, та порядок видачі відповідного свідоцтва визначатимуться фармацевтичною палатою за погодженням з МОЗ.
З метою збирання, зберігання, обліку й надання достовірної інформації про чисельність і персональний склад, кваліфікацію представників фармацевтичних професій, які отримали право здійснювати фармацевтичну діяльність, буде створено реєстр фармацевтичних професій (далі — реєстр). Його вестиме фармацевтична палата. Також вона:
- встановлюватиме рівень якості, своєчасності та повноти надання фармацевтичної допомоги фармацевтичними працівниками;
- розроблятимете та затверджуватиме кодекс етики;
- розроблятиме методичні та рекомендаційні матеріали фармацевтичної діяльності;
- розроблятиме стандарти фармацевтичної допомоги (фармацевтичні стандарти), протоколи фармацевтичних працівників та подаватиме їх для затвердження в МОЗ та ін.
Фінансування Фармацевтичної палати пропонується здійснювати за рахунок професійного збору — обов’язкових щорічних внесків, що сплачуватимуть фармацевтичні працівники, які до неї входитимуть. Розмір та строки внеску встановлюватимуться Конференцією представників фармацевтичних професій.
ГО «ВФП» виключила у своїх пропозиціях ст. 19 законопроєкту, що регламентувала роботу апарату палати, визначала розмір заробітної плати керівника та працівників апарату і т.д. При цьому законопроєкт доповнено положеннями про регіональні палати, які:
- представлятимуть та захищатимуть спільні професійні інтереси медичних і фармацевтичних працівників регіону у відносинах з органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами, громадськими об’єднаннями, міжнародними організаціями, фізичними та юридичними особами, делегуватимуть представників до органів державної влади у відповідному регіоні;
- захищатимуть професійні права та інтереси медичних і фармацевтичних працівників регіону;
- забезпечуватимуть дотримання гарантій медичної та фармацевтичної діяльності медичних і фармацевтичних працівників регіону;
- здійснюватимуть контроль за дотриманням медичних і фармацевтичних працівників регіону Кодексу етики представників професії в галузі охорони здоров’я;
- сприятимуть підвищенню кваліфікації медичних і фармацевтичних працівників регіону та інше.
ГО «ВФП» запрошує фармацевтичну громадськість та інвесторів фармацевтичної справи долучитися до обговорення запропонованої редакції законопроєкту, шляхом надання пропозицій.
Пресслужба «Щотижневика АПТЕКА»
Коментарі
Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим