Новий інструмент для розрахунку вартості платної послуги для надавачів первинної медичної допомоги

27 Січня 2020 2:04 Поділитися

Експерти проєкту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» у рамках програми з підтримки Уряду у впровадженні реформи охорони здоров’я розробили елект­ронний інструмент «Pay&Care». Про це повідомляється на сайті Міністерства охорони здоров’я України (МОЗ).

Даний електронний інструмент дозволить надавачам первинної медичної допомоги:

  • розробити тарифи для надання платних послуг;
  • проводити переговори щодо актуалізації колективного договору, зокрема, у питанні преміювання персоналу;
  • розробляти та вносити зміни до фінансового плану;
  • проводити переговори з власником закладу щодо статті доходів та видатків.

Скористатися новим електронним інструментом можуть усі надавачі первинної медичної допомоги, які підписали договір з Національною службою здоров’я України. Інструмент можна використовувати для обрахунку вартості послуг у рамках 9 груп, які відповідають переліку, визначеному постановою КМУ № 1138.

Інструмент «Pay&Care» простий у використанні, не потребує спеціального програмного забезпечення і має автоматичний розрахунок. Детальніше з інструментом та принципом його роботи можна ознайомитися за посиланням.

Варто нагадати, що з 2018 р. запрацював принцип «гроші йдуть за пацієнтом» для первинної ланки. Якщо раніше держава утримувала заклади охорони здоров’я, то тепер оплачує конкретний пакет медичних послуг, наданий пацієнтам у медичному закладі, що має чинний договір з Національною службою здоров’я України. Фінансове планування та адміністрування в нових умовах відіграє ключову роль у питанні надання якісної медичної допомоги пацієнтам.

За матеріалами moz.gov.ua

Цікава інформація для Вас:

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті