Депутати пропонують повністю звільнити від ПДВ операції з ввезення та постачання ліків та медичних виробів

27 Квітня 2020 3:40 Поділитися

23 квітня в Парламенті зареєстровано проєкт Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо здешевлення лікарських засобів та медичних виробів для населення» (реєстр. № 3382). Ініціаторами проєкту документа виступили народні депутати, члени депутатської фракції Політичної партії «Опозиційна платформа — За життя» — Наталія Королевська та Юрій Солод.

Законопроєктом пропонується виключити абзац другий підпункту «в» п. 193.1 ст. 193 Податкового кодексу, згідно з яким 7% податком на додану вартість (ПДВ) обкладаються операції з постачання та ввезення лікарських засобів, дозволених для виробництва і застосування в Україні, внесених до Державного реєстру лікарських засобів, а також медичних виробів, які внесені до Державного реєстру медичної техніки та виробів медичного призначення або відповідають вимогам відповідних технічних регламентів та дозволені для надання на ринку та/або введення в експлуатацію і застосування в Україні.

При цьому проєктом п. 197.1 ст. 197 Податкового кодексу України, яким затверджено перелік операцій, звільнених від ПДВ, пропонується доповнити операції з ввезення та постачання фармацевтичної продукції, але за визначеним Урядом переліком. Таким чином, звільнятиметься від сплати ПДВ лише частина лікарських засобів та медичних виробів, а всі інші підлягатимуть оподаткуванню за загальною ставкою ПДВ у розмірі 20%.

У разі його прийняття документ набуде чинності з першого числа місця, наступного за місяцем його опублікування.

Пресслужба «Щотижневика АПТЕКА»
Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті