Оприлюднено постанову щодо зміни умов адаптивного карантину

На Урядовому порталі оприлюднено постанову КМУ від 12.08.2020 р. № 712, якою вносять зміни в постанови КМУ:

 • від 24.04.2020 р. № 331 «Про невідкладні заходи щодо забезпечення державних фінансових гарантій медичного обслуговування пацієнтів з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та належної оплати праці медичних та інших працівників, які надають медичну допомогу таким пацієнтам»;
 • від 22.07.2020 р. № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території зі значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

Зокрема, в постанові № 641 змінено критерії віднесення того чи іншого регіону до відповідного рівня епідемічної небезпеки. Так, відтепер регіоном зі значним поширенням COVID-19 вважатиметься регіон, в якому наявна хоча б одна з таких ознак:

 • завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, становить більш ніж 50% протягом 5 днів поспіль;
 • середня кількість тестувань методом полімеразної ланцюгової реакції та імуноферментного аналізу становить менше ніж 24 тестування на 100 тис. населення протягом останніх 7 днів;
 • показник захворюваності на COVID-19 за 14 днів на 100 тис. населення перевищує базовий рівень захворюваності. Під базовим рівнем захворюваності на COVID-19 мається на увазі 40 нових випадків на 100 тис. населення за 14 днів.

Уточнюється, що рішення про встановлення на території регіону або окремих адміністративно-територіальних одиниць регіону рівня епідемічної небезпеки «жовтий», «помаранчевий» або «червоний» прийматиметься не раз на 5 днів, а кожні 7 днів. Також зазначається, що рішення про послаблення рівня епідемічної небезпеки переглядається не раніше ніж через 14 днів з дня його встановлення. Раніше це строк становив 5 днів.

Також зазначається, що якщо в закладах охорони здоров’я регіону, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, протягом 5 днів поспіль завантаженість ліжок відповідатиме певним критеріям, на території всього регіону встановлюватимуться такі рівні епідемічної небезпеки:

«помаранчевий» — у разі завантаженості 50–75% кількості ліжок;

«червоний» — у разі завантаженості 75% і більше кількості ліжок.

При цьому якщо в регіоні проводяться тестування методом полімеразної ланцюгової реакції та імуноферментного аналізу протягом 5 днів поспіль у кількості меншій, ніж 24 на 100 тис. населення щоденно, то на території регіону встановлюватиметься «помаранчевий» рівень епідемічної небезпеки.

Окрім цього, уточнено перелік заборон, які діятимуть у регіоні з установленим «жовтим», «помаранчевим» та «червоним» рівнем епідемічної небезпеки. Зокрема, в регіоні з «жовтим» рівнем додатково до протиепідемічних обмежень, установлених для «зеленого» рівня епідемічної небезпеки, забороняється:

 • відвідування сторонніми особами установ і закладів соціального захисту, в яких тимчасово або постійно проживають/перебувають громадяни похилого віку, ветерани війни і праці, особи з інвалідністю, особи із стійкими інтелектуальними або психічними порушеннями, установ і закладів, що надають соціальні послуги сім’ям/особам, які перебувають у складних життєвих обставинах, крім установ і закладів, які надають соціальні послуги екстрено (кризово);
 • діяльність хостелів;
 • робота після 24:00 та до 7:00 розважальних закладів (нічних клубів), а також суб’єктів господарювання з надання послуг громадського харчування з організацією дозвілля або без нього (ресторанів, кафе, барів, закусочних, їдалень, кафетеріїв, буфетів тощо), крім діяльності з надання послуг громадського харчування зі здійсненням адресної доставки замовлень та замовлень на винос;
 • проведення масових заходів в закладах громадського харчування в кількості більш ніж 20 осіб та більше однієї особи на 10 кв. м.

Постановою № 712 на обласні та на Київську міську державну адміністрації покладається обов’язок щодо вжиття заходів до:

 • збільшення кількості тестувань у разі, коли середня кількість тестувань методом полімеразної ланцюгової реакції та імуноферментного аналізу на території регіону становить менш ніж 32 тестування на 100 тис. населення протягом останніх 7 днів;
 • проведення поточної та заключної дезінфекції у вогнищах COVID-19, у тому числі в домашніх осередках.

Також на них покладається обов’язок щодо забезпечення в закладах охорони здоров’я централізованого постачання медичних газів, встановлення додаткових кисневих магістралей для забезпечення лікування хворих на COVID-19, не менше ніж 80% ліжкового фонду, призначених для лікування таких хворих, та забезпечити резервування для лікування пацієнтів з COVID-19 не менше 30% ліжкового фонду області та Києва.

Пресслужба «Щотижневика АПТЕКА»

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті