СБУ викрила в Луганській обл. фірму, яка порушувала умови договорів з утилізації небезпечних відходів

25 Серпня 2020 10:21 Поділитися

Служба безпеки України (СБУ) повідомляє, що фірма із Сєвєродонецька, яка є єдиним у регіоні підприємством, що спеціалізується на поводженні із забруднюючими речовинами, викрита на грубому порушенні екологічних норм під час утилізації небезпечних відходів, у тому числі з лікарень, що протидіють COVID-19.

Зазначається, що фірма має договори на утилізацію відходів із кількома десятками підприємств та комунальних закладів регіону, за якими зобов’язана здійснювати вивезення і сортування токсичних речовин, а також їх транспортування для подальшої переробки чи знищення на потужностях інших вітчизняних підприємств.

Однак із початку цього року фірма припинила виконувати умови договорів. За цей час полігон підприємства, що знаходиться за 100 м від житлових масивів Новодружеська, перетворився у звалище токсичних предметів. У безпосередній близькості від домівок містян накопичилися тонни відпрацьованих небезпечних речовин, зокрема й відходів з опорного закладу охорони здоров’я із протидії коронавірусній інфекції.

Ініційована СБУ перевірка показала, що через таку ситуацію відбулося забруднення екосистеми регіону, що становить загрозу для здоров’я громадян. Крім того, це є порушенням Угоди про Асоціацію з ЄС, за якою Україна має впровадити європейські стандарти у сфері управління відходами.

Наразі підприємству визначено строки для приведення діяльності у відповідність з Ліцензійними умовами та ліквідації наслідків зловживань. Якщо виконавець не виконає зобов’язань, то він буде позбавлений ліцензії та притягнений до кримінальної відповідальності.

За матеріалами ssu.gov.ua

Читайте також: Медичні відходи: що робити, коли побачили звалище?

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті