COVID-19: Світовий банк надасть Україні 90 млн дол. США на розширення програми вакцинації

12 Травня 2021 12:47 Поділитися

Світовий банк затвердив новий проєкт на суму 90 млн дол. США, спрямований на зміцнення сектору охорони здоров’я для реагування на пандемію COVID-19 в Україні.

Проєкт «Екстрене реагування на COVID-19 та вакцинація в Україні» підтримає розгортання програми вакцинації проти COVID-19 пріоритетних груп населення та підсилить спроможність сектору охорони здоров’я України запобігати, виявляти та реагувати на наслідки пандемії.

Як зазначається в повідомленні, проєкт не лише допоможе країні в закупівлі вакцин проти COVID-19, але й у покращенні інфраструктури для її зберігання та логістики. Сюди входить організація надання послуг, відшкодування витрат на вакцинацію, розширення можливостей для тестування, посилення ІТ-системи та проведення кампанії з підвищення обізнаності населення про вакцинацію.

Уряд України фінансуватиме постачання вакцин проти COVID-19 для вразливих груп населення, запровадивши окремий пакет вакцинації в рамках Програми медичних гарантій, яка адмініструється Національною службою здоров’я України (НСЗУ). У рамках проєкту відшкодовуватимуться здійснені видатки НСЗУ на вакцинацію 10 млн осіб та забезпечуватиметься ефективне адміністрування вакцинації пріоритетних груп населення, як визначено в Дорожній карті з впровадження вакцинації від COVID-19 в Україні.

«Нова позика Світового банку допоможе Україні у проведенні вакцинації та закупівлі вакцин, зокрема, і в рамках глобальної ініціа­тиви COVAX. Україна вже розпочала вакцинацію пріоритетних груп населення, але важливою метою на даному етапі є також прискорення темпів вакцинації зі збереженням фокусу на особах, що входять до груп високого ризику зараження та розвитку ускладнень від COVID-19», — зазначив Аруп Банерджі, регіональний директор Світового банку у справах країн Східної Європи.

Світовий банк вже погодив виділення 57 млн дол. у рамках з реагування на COVID-19 у секторі охорони здоров’я в Україні. У квітні 2020 р. в рамках додаткового фінансування проєкту «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» 35 млн дол. було спрямовано на фінансування заходів з протидії COVID-19.

Додатково проведено реструктуризацію і самого проєкту для спрямування 22 млн дол. на закупівлю обладнання та посилення спроможності лабораторій для розширення тестування. Ці кошти також допоможуть Украї­ні закупити важливі матеріали та обладнання для боротьби з пандемією, забезпечити відшкодування витрат медичним закладам за діагностування та лікування COVID-19.

Довідка

Світовий банк є одним з найбільших у світі джерел фінансування і досвіду для країн, що розвиваються, який запроваджує широкий спектр заходів швидкої допомоги таким державам у реагуванні на впливи, які спричиняє COVID-19, у секторі охорони здоров’я, у соціальній сфері та економіці. Ця допомога включає 12 млрд дол. на підтримку країн із низьким та середнім рівнем доходу в закупівлі та розподілі вакцин від COVID-19, тестів та лікарських засобів, посиленні систем вакцинації. Фінансування ґрунтується на засадах широкої Програми реагування на COVID-19 групи Світового банку, яка надає допомогу понад 100 країнам у посиленні систем охорони здоров’я, підтримці найбідніших домогосподарств, створенні сприятливих умов для розвитку джерел доходів, робочих місць для тих людей, які зазнали найбільшого впливу пандемії.

За матеріалами worldbank.org

Цікава інформація для Вас:

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті