МОЗ затвердило перелік професій, для яких вакцинація проти COVID-19 є обов’язковою

08 Жовтня 2021 10:32 Поділитися

Міністерство охорони здоров’я повідом­ляє, що наказом від 04.10.2021 р. № 2153, затвердило перелік організацій, представники яких підлягають обов’язковій вакцинації проти COVID-19. Згідно з наказом, на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів Украї­ни, з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби, обов’язковій вакцинації проти COVID-19 підлягають працівники:

  • центральних органів виконавчої влади та їх територіальних підрозділів;
  • місцевих державних адміністрацій та їх структурних підрозділів;
  • закладів вищої, післядипломної, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної), загальної середньої, у тому числі спеціальних, дошкільної, позашкільної освіти, закладів спеціалізованої освіти та наукових установ незалежно від типу та форми власності.

«Освітяни та працівники органів влади кожного дня взаємодіють із великою кількістю людей, а тому ризикують інфікуватися коронавірусом. Майже всі, хто потрап­ляє в лікарню з COVID-19, — невакциновані. Це рішення покликане захистити життя і здоров’я українців та їхніх близьких, створивши безпечне середовище в закладах освіти та державних установах», — прокоментував Віктор Ляшко, міністр охорони здоров’я України

Наказ набуде чинності через 1 міс з дня його опублікування. Працівники закладів освіти та органів виконавчої влади, які не щеп­ляться проти COVID-19 протягом цього періоду, тобто протягом місяця до набрання чинності наказом, будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати.

Важливо, що освітяни та працівники органів влади, які мають абсолютні протипоказання до проведення щеплень, відповідно до Переліку медичних протипоказань та застережень до проведення профілактичних щеплень, не підлягатимуть обов’язковій вакцинації.

«Ми завершили перший етап визначення професій, для яких щеплення проти COVID-19 є обов’язковим. Наступним етапом до цього переліку будуть включені працівники всіх державних установ, організацій та підприємств, соціальні працівники та працівники, що надають поштові послуги», — резюмував міністр.

За матеріалами moz.gov.ua

Цікава інформація для Вас:

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті