Виклики пандемії COVID-19 та стійкість глобальних ланцюгів поставок

Індія є одним з найбільших експортерів генеричних препаратів. Станом на 2021 фінансовий рік експорт фармацевтичних препаратів з Індії до Північної Америки та Європи становить трохи більше 51%. COVID-19 завдав серйозних ударів по світовій економіці і перевірив готовність кожної країни впоратися з надзвичайними ситуаціями. Ці виклики не оминули і фармацевтичну промисловість Індії.

Удай Бхаскар (Uday Bhaskar), генеральний директор Ради з просування експорту фармацевтичних препаратів Індії (Pharmaceuticals Export Promotion Council of India — PHARMEXCIL), у нещодавньому інтерв’ю поділився прогнозами щодо імпорту та експорту фармацевтичної продукції, а також розповів про роль, яку відіграє PHARMEXCIL у підтримці глобального ланцюга поставок під час пандемії COVID-19.

У. Бхаскар розповів про найбільші проблеми, з якими стикнулася індійська фармацевтична промисловість під час пандемії в контексті експорту, і як PHARMEXCIL допомогла галузі подолати це. Індійська фармацевтична промисловість імпортує більшість ключових вихідних матеріалів, проміжних продуктів і обґрунтовану кількість активних фармацевтичних інгредієнтів (АФІ). Більшість з них з одного джерела — Китаю, який першим постраждав від пандемії. Попри те, що Індії доводилося, за можливості, нарощувати місцеві потужності, їй також довелося шукати альтернативні джерела в усьому світі, щоб задовольнити високий попит на готові лікарські форми та АФІ як всередині країни, так і за кордоном.

Транспортування стало великим викликом, як для пошуку належних логістичних можливостей для експорту готових препаратів, так і АФІ. Завдяки точному плануванню, співпраці з урядом та промисловістю, підкреслив У. Бхаскар, PHARMEXCIL змогла вивести проб­лему на керований рівень.

Коментуючи обсяги експорту, У. Бхаскар відмітив, що протягом останніх 3 років зростання обсягів експорту фармацевтичної продукції з Індії продемонструвало хороші результати, особливо під час пандемії (2020–2021 рр.). Протягом поточного фінансового року (2021–2022 рр.) Міністерство комерції Індії встановило амбітну мету щодо зростання експорту фармацевтичної продукції до рівня близько 29 млрд дол. США. PHARMEXCIL ініційовано віртуальні ділові зустрічі з представниками таких регіонів, як Океанія, Африка, країни Латинської Америки та Карибського басейну, Північно-Східної Азії, арабські держави Перської затоки та іншими, щоб допомогти індійським експортерам зв’язатися з більшою кількістю імпортерів для підвищення їх експорту.

Міркуючи про кроки, які можуть зробити компанії для зниження ризиків свого ланцюга поставок, У. Бхаскар зазначив, що уряд Індії вже розпочав впровадження ініціативи, спрямованої на стимулювання виробництва субстанції (Production Linked Incentive — PLI). Ця ініціатива знижує імпортозалежність індійської Фарми і збільшує її експортний потенціал.

Звичайно, галузі б пішла на користь більша диверсифікація щодо джерел поставок. З’являються нові можливості у вигляді біо­симілярів та вакцин, особливо проти COVID-19, та нових лікарських форм, пристроїв для доставки ліків, ін’єкційних продуктів. У. Бхаскар відмітив, що індійські експортери досягли знач­них успіхів у напрямку терапії респіраторних захворювань. Втім, біофармація потребує більшої уваги, особливо в онкологічному та пульмонологічному напрямках. Бар’єром для входу на цей ринок є високі витрати на впровадження спеціалізованих технологій і обладнання, а також труднощі на регуляторному етапі. Відповіддю на ці виклики може бути об’єднання ресурсів індійських фармацевтичних компаній, ймовірно, за умови участі держави.

Наразі з’являються нові варіанти коронавірусу, що викликає певне занепокоєння. На думку У. Бхаскара, завдяки досвіду, що набула фармацевтична галузь впродовж пандемії, та залученим зацікавленим сторонам, включаючи уряди в усьому світі, індійська Фарма значно краще підготовлена для того, щоб впоратися з несприятливими обставинами.

В Україні важливу роль у налагоджуванні співробітництва з індійськими фармацевтичними компанія­ми вже протягом 15 років відіграє Асоціація індійських фармацевтичних виробників (Indian Pharmaceutical Manufacturers Association — IPMA, www.ipma.ua). У 2016 р. між IPMA (Україна) та PHARMEXCIL (Індія) було підписано Меморандум про співпрацю. PHARMEXCIL організовує заходи в усьому світі з метою створення бізнес-можливостей для її членів, і у 2018 р. делегація PHARMEXCIL відвідала Україну, взявши участь у спільному з IPMA бізнес-семінарі «Індія — глобальна сила у фармацевтиці — надійний партнер для України». PHARMEXCIL, ґрунтуючись на перевірених даних, підкреслює динаміку розвитку індійського експорту та інформує про широкі можливості Індії в забезпеченні світового ринку доступними ліками. IPMA представляє в Україні провідні індійські фармацевтичні компанії, такі як ABRYL PHARM, DIA PHARMA, DR. REDDY’S, EUROLIFECARE, HETERO, M. BIOTECH, MACLEODS, MEGA, ORGANOSYN, SUN PHARMA, ZANDRA, та популяризує індійську Фарму загалом. Разом з тим індійська дипломатична місія в Україні брала активну участь в отриманні гуманітарної допомоги з Індії для забезпечення жителів України якісними ліками, особливо під час пандемії COVID-19. Асоціація IPMA, зі свого боку, висловлює подяку за співпрацю та підтримку Посольству Індії в Україні, Посольству України в Індії та PHARMEXCIL.

За матеріалами www.expresspharma.in
Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті