Якісні зміни в медицині також потребують розробки нормативного забезпечення для реалізації законів — Михайло Радуцький

25 Січня 2022 5:05 Поділитися

Михайло Радуцький, голова Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування (далі — Комітет), на своїй сторінці у Facebook повідомив, що 24 січня відбулася зустріч з керівником проєкту «Безпечні та доступні ліки для українців» (SAFEMed) Ребеккою Колер. З української сторони були також присутні заступник міністра охорони здоров’я Марія Карчевич та депутат Комітету Сергій Кузьміних. Під час зустрічі обговорювалися перспективні плани співпраці на 2022 р.

Проєкт закону «Про лікарські засоби»

М. Радуцький зауважив, що більшість пропозицій від міжнародних партнерів стосувалася узгодження українського та європейського законодавства та їх було враховано в останній редакції документа.

Законопроєкт № 5547 у другому читанні вже на цьому тижні планує розглянути Верховна Рада. Він передбачає перехідний період у 30 міс, за який потрібно розробити нормативну базу. Наприклад:

  • порядок проведення дослідження біоеквівалентності генеричних лікарських засобів;
  • порядок проведення клінічних досліджень;
  • порядок державної реєстрації препаратів;
  • порядок проведення експертизи матеріалів реєстраційного досьє на лікарський засіб;
  • положення про національну систему верифікації медпрепаратів та ін.

«Звернувся до наших партнерів з SAFEMed з пропозицією допомогти в розробці «нормативки». Без цих документів закон, якого фармацевтична галузь чекає багато років, повноцінно не запрацює», — зауважив голова Комітету.

Нова редакція «Основ законодавства України про охорону здоров’я»

За словами М. Радуцького, «Основи законодавства України про охорону здоров’я» комплексно не переглядалися з 1992 р. Одразу після ухвалення Урядом Стратегії розвитку системи охорони здоров’я до 2030 р. розпочнеться розробка вказаного документа. «Фактично ми говоримо про надважливий документ — Конституцію медицини. Також запропонував SAFEMed приєднатися до розробки документа», — зазначив він.

Законопроєкт «Про медичні вироби»

Закон врегульовуватиме обіг медичних виробів в Україні відповідно до стандартів Європейського Союзу, а також дозволить виконати умови конвенції «Медікрайм», до якої приєдналася Україна в частині посилення відповідальності за фальсифікацію медичних товарів. Робота над проєктом закону вже триває.

Електронний рецепт

Електронний рецепт почав працювати в межах програми «Доступні ліки» з 1 квітня 2019 р. «Для українців е-рецепт — це медичні препарати з доведеною ефективністю. Уже з 1 квітня МОЗ планує ввести е-рецепт на антибіотики, влітку — на наркотичні речовини та прекурсори, з жовтня — на всі рецептурні препарати. Для подальшого запровадження електронного рецепта потрібні зміни до Адміністративного кодексу та до закону про наркотичні речовини», — поінформував М. Радуцький.

Оцінка медичних технологій

Навесні минулого року в Україні почали проводити оцінку медичних технологій. Вона використовується для визначення доцільності закупівлі лікарських засобів за параметрами «ціна-якість».

Також голова Комітету нагадав, що у вересні 2021 р. Парламент ухвалив комітетський закон про договори керованого доступу. Це механізм, який активно використовується в більшості країн ЄС, для доступу пацієнтів до інноваційних препаратів. Саме за допомогою оцінки медичних технологій визначають, чи потрібно закуповувати препарат за кошти бюджету з використанням договорів керованого доступу.

За матеріалами та фото facebook.com/radutskyy

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті