У тимчасово окупованих регіонах знаходиться 235 медичних закладів — Віктор Ляшко

На українських територіях, тимчасово окупованих російськими військами, знаходиться 235 медичних закладів та понад 20 бригад екстреної медичної допомоги, більшість з яких — у Херсонській обл. МОЗ України надано ряд рекомендацій щодо роботи в умовах окупації та розробляються додаткові вказівки спільно зі Службою безпеки України, оскільки щодня окупанти все більше тиснуть на керівництво лікарень. Про це міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко повідомив під час засідання Уряду 20 травня.

За словами очільника МОЗ, наразі продовжено режим виплат медичним закладам на тимчасово окупованих територіях, де є належний зв’язок із керівництвом для проведення платежів. Так, за період лютий–травень медичні заклади у Запорізькій, Донецькій, Луганській та Херсонській областях отримали понад 5,2 млрд грн за Програмою медичних гарантій. Ще 50 млн грн перераховано медичним закладам, які фінансуються за субвенцією.

«Левова частка медичних закладів на окупованих територіях, з якими ми маємо зв’язок, вже забезпечила виплату заробітної плати медикам. Лише про 18 закладів у нас відсутні дані щодо виплат заробітної плати за квітень, оскільки їх керівництво не виходить на зв’язок. Тому у вирішенні цього питання ми вже співпрацюємо з військовими адміністраціями. Адже всі наші медики, які працюють у надскладних умовах, мають бути забезпечені гідною заробітною платою», — заявив В. Ляшко.

Також найбільшою проблемою наразі є забезпечення регіонів в тимчасовій окупації необхідними ліками та медичними виробами. Країна-агресор вже не перший тиждень блокує постачання ліків, зокрема й життєво необхідних, з підконтрольних Україні територій, де відбувається спроба встановити окупаційний режим. Нещодавно ми інформували про катастрофічну ситуацію із забезпеченням ліками в Херсонській обл.

Штучно сформовані складнощі для доставки ліків і пов’язаний з цим їх дефіцит, а також проблеми з паливом використовуються окупантами як один із способів примусу до взаємодії з ними.

І це ще один із багатьох злочинів проти людяності, які вчиняють терористи з російської федерації на території України. Адже відповідно до норм Конвенції про захист цивільного населення під час війни держава-окупант у співробітництві з органами місцевої влади (обраними відповідно до українського законодавства) зобов’язана забезпечувати необхідну медичну допомогу населенню. Це означає, що на окупованих територіях мають працювати медичні заклади та надавати необхідні послуги пацієнтам, проводити профілактичні заходи для запобігання поширенню інфекційних захворювань. Окрім того, повинні працювати аптеки, аби цивільне населення мало безперебійний доступ до необхідних ліків та медичних виробів.

Пресслужба «Щотижневика АПТЕКА»,

фото КМУ

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті