ЄС закупить пандемічну вакцину. Adjupanrix = Pandemrix?

02 Серпня 2022 4:52 Поділитися

28 липня Європейська комісія через своє Управління з питань готовності до надзвичайних ситуацій у сфері охорони здоров’я та реагування (Health Emergency Preparedness and Response Authority) підписала рамковий контракт на спільну закупівлю вакцини проти пандемічного грипу Adjupanrix із фармацевтичною компанією GSK. У цій угоді беруть участь 12 держав-членів та інші країни, що здійснюють спільні закупівлі. Згідно з контрактом вони можуть придбати до 85 000 000 доз вакцини у разі пандемії грипу.

Метою механізму спільних закупівель є забезпечення більш справедливого доступу до конкретних медичних засобів протидії та покращення безпеки постачання разом з більш збалансованими цінами для країн-учасниць ЄС. «Європейська Комісія прагне побудувати сильніший і активніший Європейський союз охорони здоров’я, готовий і здатний реагувати на нові загрози здоров’ю, — йдеться у повідомленні. — Пандемія COVID-19 показала важливість координації між європейськими країнами та додаткову цінність спільної відповіді на транскордонні загрози здоров’ю».

Цю інактивовану ад’ювантну спліт-вакцину проти пандемічного грипу (H5N1) схвалено до використання у 2009 р. Додавання ад’юванту AS03 індукує стійкі реакції антитіл із 100% сероконверсією проти гомологічних штамів і 69% — проти гетерологічних штамів за даними клінічних досліджень. Цю вакцину застосовували під час пандемії грипу H1N1 (свинячого) у 2009–2010 рр. З огляду на підвищену частоту виникнення відповідного побічного ефекту, інструкція для застосування Pandemrix має містити інформацію про можливий розвиток нарколепсії.

За матеріалами ec.europa.eu

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті