ВООЗ: спалах мавпячої віспи у ЄС може бути зупинено. Засоби та стратегія

30 Серпня 2022 4:03 Поділитися

Регіональний директор Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) у Європі Ганс Клюге (Hans Kluge) 30 серпня заявив, що спалах мавпячої віспи у регіоні можна зупинити. В якості аргументації він навів дані щодо захворюваності, яка знижується. «Ми віримо, що можемо усунути постійну передачу мавпячої віспи від людини до людини на всьому континенті», — зазначив Г. Клюге.

Враховуючи дефіцитні запаси вакцини та час, який потрібен для формування її імуногенної дії, першочергову увагу слід приділяти таким факторам, як раннє виявлення, швидка самоізоляція та поведінкові зміни пацієнтів. На цьому наголосила Кетрін Смоллвуд (Catherine Smallwood), яка займається керуванням реакцією на цей спалах з боку регіонального бюро.

ВООЗ допомагає клініцистам

ВООЗ розробила стандартизовану форму реєстрації випадків, розміщену на клінічній платформі (The WHO Global Clinical Platform for monkeypox), яка може допомогти державам-членам у зборі, управлінні та аналізі даних для прискорення розуміння клінічної характеристики та відповіді на лікарські засоби. В якості тих, що схвалені регуляторними органами Європи та США для лікування мавпячої віспи, ВООЗ називає:

  • тековіримат, що пригнічує утворення вірусної оболонки шляхом націлювання на вірусний білок p37, у формі капсул та розчину для внутрішньовенного введення (тільки у США);
  • бринцидофовір, здатний зупиняти реплікацію вірусу, впливаючи на опосередкований полімеразою синтез ДНК і доступний у формі таблеток або суспензії для перорального застосування.

Засоби, що знаходяться у розробці, це:

  • цидофовір, схвалений у США для лікування цитомегаловірусної інфекції;
  • NIOCH-14 — хімічно синтезована сполука, яка розробляється державним центром «Вектор» (Новосибірськ) з 2001 р.** NIOCH-14 є аналогом тековіримату з порівнянною активністю проти ортопоксвірусів.

Дослідження також проходить вакцинний імуноглобулін, що складається з антитіл від людей, щеплених вакциною проти віспи.

Оцінка ECDC

Згідно із опублікованими 29 серпня даними Європейського центру профілактики та контролю захворювань (European Centre for Disease Prevention and Control — ECDC) випадки захворювання все ще виявляють переважно серед чоловіків, які мають секс з чоловіками, віком 18–50 років. Згідно з останньою оцінкою ризику ECDC ймовірність подальшого поширення мавпячої віспи у середовищі осіб із кількома сексуальними партнерами в ЄС/ЄЕЗ вважається високою, натомість серед решти, тобто більшої частини населення, — дуже низькою. Незважаючи на те що нещодавно зареєстровано кілька тяжких випадків (включаючи енцефаліт), вплив захворювання залишається низьким.

Таким чином, загальний ризик оцінюється як помірний для людей, які мають кількох сексуальних партнерів, і низький для більшої частини населення. Рання діагностика, ізоляція, ефективне відстеження контактів і цільові стратегії вакцинації є ключовими для ефективного контролю цього спалаху. Важливо підкріплювати всі заходи реагування потужними зусиллями з інформування про ризики та залучення громади, а також підвищувати обізнаність серед медичних працівників, зазначає ECDC.

За матеріалами www.jpost.com; www.ecdc.europa.eu

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті