З 1 листопада відпуск наркотичних ліків здійснюється за е-рецептом

01 Листопада 2022 5:25 Поділитися

Обіг наркотичних лікарських засобів є суворо обмеженим на державному рівні. Нині ці препарати можна придбати в аптеці винятково за рецептом на спеціальному бланку форми № 3.

У медичній практиці ці ліки застосовуються, зокрема, і для зменшення вираженості болю у пацієнтів, які проходять складне лікування. Наприклад, у осіб з онкологічними захворюваннями, тяжкими травмами, серцево-судинними хворобами, а також під час надання паліативної допомоги. Для покращення доступу до цих препаратів, а також посилення контролю за їх обігом в Україні впроваджується електронний рецепт (е-рецепт).

Отримати електронний рецепт на наркотичний (психотропний) лікарський засіб можна на прийомі в лікаря, що відповідає за лікування пацієнта. Це може бути як сімейний лікар, так і вузькопрофільний спеціаліст — хірург, онколог чи невролог. Втім, якщо лікар поки не працює з електронною системою охорони здоров’я або є технічні складнощі, пов’язані з відсутністю електроенергії тощо, на перехідному етапі він зможе виписати пацієнту паперовий рецепт на спеціальному рецептурному бланку.

Для отримання е-рецепта потрібно бути зареєстрованим в електронній системі охорони здоровʼя. Проте необхідно зауважити, що для отримання електронного рецепта не обовʼязково мати декларацію із сімейним лікарем.

Після виписування е-рецепта пацієнту надійде смс із номером рецепта та унікальним кодом підтвердження, які необхідно повідомити фармацевту в аптеці для отримання препаратів, призначених за рецептом. Термін дії такого рецепта становить 10 днів від дня його виписування.

При цьому в разі затяжного чи хронічного захворювання або за необхідності продовжити лікування пацієнт може отримати повторний е-рецепт на потрібні ліки дистанційно, звернувшись до свого лікуючого лікаря телефоном. Виняток — призначення ліків при проведенні замісної підтримувальної терапії у осіб з психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання опіоїдів. У такому разі пацієнти можуть отримати е-рецепт тільки на фізичному прийомі.

Як і при фізичному прийомі, у разі отримання е-рецепта дистанційно пацієнт отримає смс-повідомлення з номером рецепта та кодом його погашення.

Отримати наркотичний лікарський препарат за рецептом, як і раніше, можна в тій аптеці, яка має відповідну ліцензію на відпуск наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.

За матеріалами moz.gov.ua

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті